reklama
cz / EN / esp

Fotbaloví fanoušci protestují proti homofobii přímo na stadionu!

Odmítáte uvěřit? Tak to máte asi předsudky vůči fotbalistům a jejich fanouškům:-)

reklama

Fanoušci fotbalového družstva St. Pauli vyjádřili veřejně svůj negativní postoj vůči homofobii v profesionálním fotbalu a podpořili účast LGBT jedinců v tomto vrcholovém sportu. V zápase proti Paderbornu zvedli lidé na tribuně duhové vlajky a fotografie párů stejného pohlaví. 

Celou událost zorganizovala antifašistická organizace Alerta Network, která sdružuje kluby fanoušků. Další lidé pak nad hlavy rozvinuly transparent s názvem organizace, pod tribunou s nápisem: “Miluj koho chceš: Bojuj proti homofobii”. Vše za zvuků zvonů a nástupu fotbalistů. Představitelé klubu St. Pauli Ultra pak představili zprávu, která následovala tento protest: “Všichni jsme zodpovědní za zlepšení atmosféry uvnitř i vně stadionu proti jakékoliv diskriminaci LGBT osob.”

Ačkoliv je to právě profesionální fotbal, kde homofobie vždy byla a bude přítomna, německý klub St. Pauli je známý svou otevřeností a svým vzorným chováním patří mezi jeden z nejvyspělejších v Evropě. Většina fanoušků klubu se řadí mezi antirasisty, antifašisty a antisexisty. Je to klub, který má ve svých řadách nejvíce fanynek a jehož předchozí předseda Corny Littman se svou homosexualitou netajil. 

FGM má svůj dream team vybraný! St. Pauli do-to-ho!:-)

 

redakce / 02.05.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag