reklama
cz / EN / esp

Diváckou cenu Mezipater vyhrálo drama Dokud se tančí

Podívejte se na ukázku divácky nejoblíbenějšího filmu LGBT festivalu Mezipatra.

reklama

V Brně byl v pátek 22. listopadu slavnostně zakončen jubilejní ročník Mezipater s tématem V proudu změn. Festival letos nabídl deset filmů v hlavní soutěži, pět dokumentárních a 39 krátkých snímků. Součástí programu byla i retro sekce Znovu spolu, kde své oblíbené filmy připomnělo pět významných osobností české queer scény. Vítězem ceny hlavní poroty se stala americká indie komedie Rhyse Ernsta Adam. Režisér si ji v Praze osobně převzal.

 

V rámci brněnského zakončení byla udělena také divácká cena. Tu si letos odnesl švédsko-gruzínský film Dokud se tančí (And Then We Danced) režiséra Levana Akina. Snímek sleduje tanečníka Meraba, který se snaží prorazit v maskulinním světě tradičních gruzínských tanců. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Marebův svět se otřese v základech… Emocionálně podmanivý film byl úspěšně uveden na festivalech po celém světě a Švédsko jej vyslalo do boje o Oscara.

 

 

Po skončení hlavní části následují již tradičně ozvěny v regionech. Letos proběhnou od 25. do 29. listopadu v Olomouci, 29. listopadu v Ostravě a 12. prosince v Napajedlech.

redakce, foto Mezipatra / 27.11.2019
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag