reklama
cz / EN / esp

Zapojte se do boje proti homofobii

Přihlas se do charitativního běhu FUN&RUN. Kolik kilometrů máš uběhnout a jaký bude doprovodný program? Více v článku.

reklama

Přichází teplé jarní počasí, a to je nejvyšší čas začít ladit běžeckou formu. I kdybyste jiný závod letos nedali, tak běh proto homofobii FUN&RUN vynechat nesmíte. Vždyť je to akce, kde spíš než o vítězství jde o účast. V sobotu 18. května se poběží v Letenských sadech a ať už si vyberete trasu 5 nebo 10 km, užijete si na ní krásné výhledy na pražské panorama.

 

FUN&RUN se koná při příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii, bifobii a transfobii, který připomíná den, kdy Světová zdravotnická organizace (WHO) odstranila homosexualitu ze seznamu duševních chorob. Den poté proběhne akce Světlo pro AIDS, kdy budou v rámci vzpomínky na oběti nemoci HIV/AIDS nasvíceny vybrané budovy měst načerveno. FUN&RUN 2019 pořádá spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a nově i Alcedo Praha.

 

Registruj se do konce března!

Výtěžek ze startovného bude stejně jako v minulých letech použit na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla pro HIV pozitivní klienty. Do akce se letos zapojil Nadační fond pomoci Karla Janečka, který registrace běžců a běžkyň provedené v březnu znásobí zlatým řezem. To znamená, že ke každé registraci v hodnotě 300 Kč přidá dalších 185,4 Kč. Díky Nadačnímu fondu pomoci tak bude mít letošní FUN&RUN výtěžek vyšší až o 12x21x212 (= 53 424 Kč). Registrovat se můžete online na adrese http://bit.ly/beh2019.

 

Registrace běžců se otevřou v 11 hodin, start běhů na 5 a 10 km bude v 13 hodin. O hodinu později odstartuje dětský běh na 300 metrů, který je zdarma a medaili zde získají všichni účastníci. Vítězové a vítězky hlavních běhů si převezmou ceny v 15 hodin. K dispozici budou dvě mobilní laboratoře pro bezplatné testování HIV a syfilis.

 

Den pro lásku

FUN&RUN je letos součástí celodenního programu Den pro lásku, který pořádá iniciativa za manželství pro gay a lesbické páry Jsme fér a který bude na Letné pokračovat až do večerních hodin. Jeho součástí budou hudební vystoupení, aktivity pro děti, stánky s občerstvením a piknik. Těšit se můžete na Ohm Square DJ set, Viah, Shum Davar nebo DJ Arnø.

 

Informace o FUN&RUN 2019 včetně harmonogramu akce a mapy běžeckých tras najdete na www.funandrun.cz nebo sledujte facebookovou událost.

 

autorka fotek: Cathy Shiflett / Prague Pride

 

redakce ve spolupráci s Bohdanou Rambouskovou / 26.03.2019
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

nelson 09.07.2021
Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com
Kalaa 05.04.2019
https://www.seznam.cz
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag