reklama
cz / EN / esp

Oslavte Filipovi dvacetiny!

Spolek Prague Pride pořádá party pro queer mládež.

reklama

U příležitosti nedožitých dvacetin Filipa, který v únoru 2014 spáchal sebevraždu kvůli homofobii české společnosti, pořádá spolek Prague Pride party pro queer mládež. Na středních školách totiž queer lidé nemají moc šancí potkat další osoby s podobnou zkušeností a zůstávají izolovaní. Na vysokých školách je situace lepší, tam již fungují vysokoškolské LGBT spolky. V neděli 24. března v Kampusu Hybernská 4 zahrají Noisy Pots, Pam Rabbit, Matt Pardus a další. Proběhne inkluzivní výtvarný workshop a budou se promítat krátké filmy i celovečerní Já, Simon. Celý program je otevřen i anglicky mluvícím. Máte ve svém okolí mladé queers? Pozvěte je a klidně přijďte s nimi.

 

 

 

Více informací najdete na https://praguepride.cz/cs/filip20

Filip 20
Queer Meet Up
neděle 24. března, 15:00 - 23:00
kampus Hybernská 4

 

Co odstartoval Filip

Filip Havlíček byl gay z vesnice u Hradce Králové. Začátkem roku 2014 spáchal sebevraždu, protože už neměl sílu žít v homofobní společnosti. Bylo to pouhý měsíc před jeho 15. narozeninami. V dopise na rozloučenou vyzval svoji rodinu, ať pracuje na zlepšování životních podmínek pro ty, kdo se něčím odlišují. 

Jeho teta, moderátorka Ester Janečková, kontaktovala spolek Prague Pride. O rok později zahájila provoz online poradna Sbarvouven.cz Filipova matka Svatava je jednou z mentorek poradny. 

 

Poradna Sbarvouven.cz

Poradna funguje od roku 2015 a za tu dobu pomohla již více než 2800 klientům a klientkám. Většinou se jedná o mladé lidi ve věku 15 - 19 let. V poradně jako mentoři působí lidé, kteří mají osobní zkušenost s otázkami a problémy, jimiž si kienti nyní procházejí.

Nečekej rady a poučky. Mentoři ti budou naslouchat, svěří ti svůj osobní příběh a budou ti průvodcem na tvé vlastní cestě. Konverzace probíhá v zabezpečeném anonymním prostředí chatu.

redakce, Prague Pride / 18.03.2019
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

nelson 09.07.2021
Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com
Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Standa Kostiha 19.03.2019
Má být Filipovy
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag