reklama
cz / EN / esp

Jak vyřešit problém s vypadáváním vlasů?

Přečtěte si rozhovor s mužem, který na tuto otázku zná odpověď.

reklama

Problém, se kterým se setkala spousta z nás. Někteří ho poznají dřív, jiní později, ale většinou nás dostane všechny. Vypadávání vlasů… Pro někoho přirozený projev stárnutí nebo dědictví po rodičích, pro jiného stres při každém pohledu do zrcadla.

Pokud se nechcete s vypadáváním vlasů smířit a záleží Vám na Vašem vzhledu, přečtěte si náš rozhovor, ve kterém se dozvíte, jak vypadávání vlasů vyřešit. Na toto téma jsme se potkali s Dušanem Štěpánkem – stojícím za projektem NewHair.cz, který svůj problém zvládl.

Dušane, řeknete našim čtenářům, kdy jste problém vypadávání vlasů začal řešit?

Někdy kolem 25. roku jsem si začal všímat, že mi začaly vlasy ustupovat, kdy mi to vždy velmi taktně připomněla moje kadeřnice a dá se říci, že od té doby jsem se začal zajímat o možnostech řešení, jak zpomalit nebo ideálně zastavit vypadávání vlasů.

foto: Dušan Štěpánek před zákrokem


Jaké způsoby jste vyzkoušel?

Začal jsem s přípravky, které mi doporučili v kadeřnictví jako sprej na zhuštění vlasů což skutečně bylo jen na efekt. Také jsem používal různé značky speciálních šamponů a sér, ale můj problém je genetický jako u 96% mužů, které trápí vypadávání vlasů a nedá se s tím nic dělat, pouze trochu zpomalit.

Jak byste transplantaci vlasů popsal?

Jedná se o zákrok v lokální anestezií, při které Vám lékař z donorské části hlavy (temeno hlavy) odebírá jednotlivé vlasové štěpy, které Vám následně transplantuje na místo postižené ztrátou vlasů.

 

foto: Dušan Štěpánek 8 měsíců po zákroku

V čem je tato metoda unikátní?

Současně používaná metoda FUE (follicular unit extraction) je unikátní v tom že na rozdíl od dříve používané STRIP metody vám lékař odebírá jednotlivé vlasové folikuly, které jsou následně transplantovány do míst postižených ztrátou vlasů. Výhodou metody je bezesporu to, že po ní nezůstává jakákoli jizva jako u STRIP metody a samozřejmě také výsledek, který je trvalý a opravdu pomůže ve srovnání s různými přípravky na podporu růstu vlasů.

 

Opravdu jste tímto vypadávání vlasů vyřešil?

Na tuto otázku asi nejlépe odpovídá porovnání fotografií před a po zákroku a můj současný stav. Naše partnerská klinika provádí transplantace již víc jak 15 let, tak víme, že vlasy opravdu nevypadnou, jelikož jsou transplantovány ze zadní nebo spánkové části hlavy, kde vlasy, kvůli rozdílnému genetickému základu nevypadávají. Navíc na transplantované vlasy dáváme doživotní záruku.

foto: Dušan Štěpánek před a 8 měsíců po zákroku

 

Jak vypadal Váš návrat z Turecka?

Den po příjezdu v pondělí jsem šel normálně do práce, ale nemá se dělat nic namáhavého ani cvičit minimálně 14 dní. Po 3 týdnech můžete již úplně cokoliv a naplno.

 

A za jak dlouho se projevila změna?

Vlasy mi začaly růst asi v pátém měsíci. Fotky "po" ty v tom červeném tričku s límečkem jsou přesně po 6 měsících a ty v modré košili jsou přesně po 8 měsících.


Jak probíhá návštěva kliniky v Turecku krok za krokem?

Myslím si, že mi dají čtenáři za pravdu, když řeknu, že každý odlet do zahraničí představuje jistou dávku stresu spojeného s výletem do cizí země. Turecko je navíc destinací, která bohužel stále bojuje se znalostí anglického jazyka, a proto je naší velikou výhodou a garancí bezstarostného cestování naše česká delegátka. V Istanbulu žije již 9 let a je tudíž znalá místních poměrů a především jazyka. Postará se o naše klienty od příletu na letiště, přes ubytování v hotelu, asistenci během celé doby operace, při komunikaci s klinikou, až po následný odvoz na letiště v den odletu. Vše v klidu a bez zbytečného stresu, který je mimo jiné jedním z hlavních faktorů ztráty vlasů.
Konkrétní itinerář jak vše probíhá si můžete přečíst na našich stránkách
www.newhair.cz/transplantace-vlasu a nebo nám přímo zavolat na 732 776 667.

 

video: co vás čeká po příletu do Turecka uvidíte v tomto videu

Jaká jsou rizika?

Transplantace vlasů je estetický zákrok prováděný profesionály s bohatými letitými zkušenostmi. Před operací je každý klient dotázán na léky, které užívá a je mu odebrána krev na testy, kde se potvrdí, že nemá žádnou závažnou nemoc, jež by ho mohla při operaci ohrozit. Samozřejmě je nutné si uvědomit, že se jedná o zákrok do těla, takže je možné, že někoho po zákroku bude bolet hlava nebo se nebude cítit zcela ve své kůži. Jedná se však pouze o dočasný diskomfort vyvážený pozitivní změnou ve vašem životě, která za to rozhodně stojí. Pro krásu se holt musí něco vydržet.

 

Pro koho je metoda vhodná a naopak?

Operaci je možné provést 20-ti letému mladému muži, stejně tak jako 60-ti leté ženě. Odmítnuti musí být klienti, kteří trpí některou ze závažných nemocí jako je žloutenka typu C, AIDS nebo srdeční problémy. Vždy se doporučuje zvážení aktuálního zdravotního stavu a konzultace s ošetřujícím lékařem v případě, že je již osoba na něco léčena. Je ve vlastním zájmu každého, aby nezamlčoval skutečnosti, které by mohly zbytečně vést ke zdravotním komplikacím. V neposlední řadě pak není zákrok možné provést v případě, že klient odkládal transplantaci příliš dlouho a nemá již dostatečné množství vlasů v donorské oblasti :) Od našich klientů si vždy nejdříve vyžádáme fotografie hlavy ze všech stran, které posíláme na odborné posouzení do kliniky.

Komerční prezentace společnosti NewHair.cz

redakce, foto NewHair.cz / 09.10.2018
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Adam 15.10.2018
Skeptik:

částečně máš pravdu vlasy mohou dále ustupovat, ale pro některé mladé lidi 28-35 let to že ještě alespoň 10 let budou mít pěkné vlasy dostatečný impuls na transplantací jít.
Jelikož podle toho co píšeš, tak já bych již v tuto chvíli musel chodit dohola nebo s obrovskými kouty a cd na hlavě vzadu, které jsem měl. Jsem po transplantaci 5 let, kdy jsem ji absolvoval ve 30 letech a změnil se mi život dělal jsem reklamu v televizi klidně pošlu odkaz a mám mnohem lepší sebevědomí, kdybych ji nepodstoupil tak dnes chodím dohola. Takže si alespoň částečně prodlužuji život s vlasy. Mimochodem jsem ten pán na videu a také na hlavní stránce newhair.cz
Jakub 15.10.2018
Je fakt, že vlasy nemám teď, když je mi 32. To že mi pak zase vypadají, když mi bude 50 mě už asi tolik trápit nebude.
Skeptik, který o transplantacích vlasů ledacos ví 13.10.2018
(Technická poznámka) Ty dva komentáře pod tímto mají být v přehozeném sledu, ten první následující je pokračováním toho, který je až poslední.
Skeptik, který o transplantacích vlasů ledacos ví 13.10.2018
(pokračování) Jednou se vlasy v odběrové zóně na zadní části hlavy vyčerpají a další transplantace vlasů nebude možná. Pak vám už nezbude nic jiného, než bezmocně sledovat, jak se vám rok od roku pás holé kůže pod transplantovanými vlasy stále rozšiřuje směrem dolů.
Skeptik, který o transplantacích vlasů ledacos ví 13.10.2018
Transplantace vlasů jsou především bezohledný byznys, kde se zdůrazňují výhody tohoto zákroku a bagatelizují nebo dokonce zamlčují nevýhody. O té největší není v tomto jednostranně reklamně laděném článku ani slovo. ŽÁDNOU TRANSPLANTACÍ VLASŮ SE NEZASTAVÍ DALŠÍ PADÁNÍ A UBÝVÁNÍ VLASŮ!!! Každý propagátor tohoto zákroku ukazuje fotky rok nebo dva po zákroku. Nikdo už vám neukáže, jak budou tito lidé vypadat za 10 nebo 15 let. Transplantované vlasy sice vydrží až do smrti, ale ty ostatní ne! Ty budou dál padat a ubývat, tak jako by padaly a ubývaly, kdyby se žádná transplantace vlasů neprovedla. Za dva za tři roky se vám kolem transplantovaných vlasů začne dělat pás holé kůže - to je právě to zvětšení pleše od doby, kdy se transplantace vlasů provedla. Takže budete nuceni chodit jednou za pár let na další a další transplantace. Jenže tento zákrok nelze dělat do nekonečna. Jednou se vlasy v odběrové z
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag