reklama
cz / EN / esp

České firmy pro podporu diverzity na pracovišti

Pracujete v takto uvědomělé firmě? Podívejte se na signatáře Prague Business Forum Memoranda.

reklama

Zástupci managementu čtyř společností z rodiny SAP podepsali ve středu 29. listopadu 2017 Pride Business Forum Memorandum 2017+ a přihlásili se tak k principům LGBT diverzity a férovému přístupu k zaměstnancům bez ohledu na sexuální orientaci.

 

Pod memorandum připojili své podpisy generální ředitel SAP ČR Roman Knap, generální ředitelka SAP Services Andrea Hepnerová, generální ředitel Ariba Czech Petr Havelka a ředitelka společnosti Concur pro globální služby a podporu Stela Koleva. Doplnili tak stávající signatáře memoranda, jimiž jsou od letošního jara Accenture, Clearstream Operations, Vodafone ČR, Hilton Hotel Prague, IBM, Prague Pride a Byznys pro společnost.

 

Memorandem se společnosti zavazují:

1. Rozvíjet firemní kulturu, která stojí na vzájemném respektu a toleranci a je otevřená všem zaměstnancům bez ohledu na jejich sexuální orientaci. Podporujeme bezpečné prostředí, které umožňuje otevřeně sexuální orientaci komunikovat.

 

2. Podporovat a zavádět opatření, která umožní všem zaměstnaným čerpat stejné výhody a slaďovat soukromý a pracovní život bez ohledu na sexuální orientaci.

 

3. Zavádět pravidla řízení lidských zdrojů, která podpoří LGBT diverzitu s důrazem na férový nábor a výběr zaměstnanců, kariérní růst, hodnocení a odměňování, osobní a rodinnou situaci.

 

4. Aktivně komunikovat téma LGBTI diverzity a inkluze napříč firmou/organizací a v případě, že je to možné, motivovat vznik LGBTI zaměstnaneckých skupin.

 

5. Aktivně propagovat zavádění LGBTI diverzity mezi zaměstnavateli, účastnit se aktivit v rámci Prague Business Fora a stimulovat veřejnou diskusi prostřednictvím pravidelných setkávání zaměstnavatelů, výroční konference i dalších způsobů propojujících klíčové strany.

 

Iniciativa Pride Business Forum Memorandum 2017+ navazuje na konferenci Pride Business Forum a spojuje klíčové leadery v tématu LGBT s cílem upozornit na situaci LGBT zaměstnanců v ČR a povzbudit další zaměstnavatele, aby se tématu věnovali. Mezinárodní konference Pride Business Forum má za sebou v Praze již sedm ročníků a postupně se rozvinula v další expertní a networkingová setkání, která pro členy probíhají během celého roku.

 

Více informací o memorandu a Pride Business Forum najdete na http://pridebusinessforum.com

 

A pokud ve výše jmenovaných společnostech nepracujete, zkuste oslovit vaše HR oddělení, třeba tím začnete ten pomyslný první krok ke změně.

Bohdana Rambousková, Prague Pride, foto Prague Business Forum / 12.12.2017
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag