reklama
cz / EN / esp

Máte rádi hezké věci? A co třeba luxusní designové věci?

Dnes začíná Prague Design and Fashion Week, Designblok 2012

reklama

14. ročník Designbloku startuje s novým podtitulem Prague Design and Fashion Week. Od 1. do 7. října budou mít diváci v Praze možnost vidět prezentaci předních českých a zahraničních výrobců designu, výstavy předních českých a zahraničních designérů, expozice módy a v neposlední řadě přehlídky českých i zahraničních módních tvůrců.

 

Designblok obsadí svými výstavními prostory především staré paláce v centru Prahy. Výrobci a obchody s interiérovým designem obsadí hlavní superstudio Kafkův dům na Kafkově náměstí na Starém Městě. Hned dvě stě metrů dále se v Husově ulici otevře další superstudio Clam Gallasův palác, které bude zaměřeno na téma luxus, které se kurátoři Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek rozhodli prozkoumat také v hlavní výstavě letošního Designbloku, která ponese název Klenotnice a bude umístěna taktéž v Clam-Gallasově paláci.

 

Novinkou bude otevření takzvaného Openstudia, které bude umístěno v prostorách Šporkovského paláce v Hybernské ulici, kam se Designblok po roce vrací, a které ponese podtitul laboratoř designu. Openstudio bude věnováno výstavám jednotlivých designérů, designérských studií, školních ateliérů, módních návrhářů, autorů šperků a inovativním projektům, které se zabývají budoucností a rozvojem oboru.

 

Součástí Designbloku bude i tentokrát Designblok Premier Fashion Week, který také obsadí prostory v centru Prahy, a sice v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici.

 

foto: vizualizace kostela sv. Šimona a Judy

Kromě uvedených prostor Superstudií, Openstudia a Designblok Premier Fashion Weeku budou probíhat prezentace, koktejly a přednášky po celém městě, především však v tradičních zónách Designbloku na Starém a Novém Městě, Holešovicích a Karlíně, kde je nejvíce showroomů, galerií a studií, účastnících se Designbloku.

 

Významnou součástí letošního ročníku Designbloku bude Italian Design Week, který pořádá Česko-italská obchodní komora pod záštitou Velvyslance Itálie pana Pasquale d´Avino. Italian Design Week se konal poprvé v loňském roce a letos se poprvé připojuje k Designbloku. Italské prezentace interiérových firem zaplní celé druhé patro Superstudia Kafkův dům, vystavovat ale budou i další firmy mimo Superstudio a součástí bude i italská móda.

 

Letos po osmé vyjde průvodce po designu a stylu v Praze Design Guide 2012/2013. Publikace nabízí výběr těch nejzajímavějších novinek interiérového designu a představuje ty nejstylovější obchody s designem a módou a samozřejmě i tipy na hotely, kavárny a restaurace.


foto: Designblok

redakce / 01.10.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag