reklama
cz / EN / esp

Life Ball 2017: světová benefiční akce proti AIDS ve Vídni

10. června se na vídeňské radnici koná jedna z největších světových benefičních akcí zaměřených na boj s AIDS a pomoc lidem nakaženým virem HIV.

reklama

Ples Life Ball je součástí celoroční kampaně zaměřené na osvětu a prevenci. Roční kampaň s mottem "Know your Status" odstartovala na Světový den boje proti AIDS 1. prosince 2016 a klade si za cíl rozšířit povědomí o AIDS a HIV u široké veřejnosti. O své infekci totiž na světě neví kolem 54 % HIV-pozitivních, v západní Evropě kolem třetiny, uvádí organizátoři. A to přesto, že včasná terapie výrazně snižuje možnost přenosu viru. Největším rizikem je proto právě nevědomost – a to i vzhledem k tomu, že AIDS v rozvinutých zemích dnes již nepředstavuje v očích mladších generací podobnou hrozbu jako dříve.

 

 

Elton John, Bill Clinton, Karolína Kurková

Benefiční Life Ball proto usiluje o to, aby každý jedinec znal svůj stav. S heslem "Recognize the Danger" chce pestrý ples upozornit, že AIDS se může týkat jakékoli osoby, a pomoci překonat strach ze zdravotních i společenských následků, pokud již k přenosu došlo. Mezi opakované řečníky vídeňského charitativního plesu v minulosti patřili hudebník Elton John, herečka Sharon Stone či exprezident USA Bill Clinton. V roce 2013 k účastníkům promluvila i děčínská rodačka Karolína Kurková. Také letos organizátoři počítají s účastí světových hvězd, vstupenky jsou však k dispozici i pro veřejnost. Předlohou letošního ročníku jsou dvacátá a třicátá léta.

 

Před vídeňskou radnicí, kde se ples odehrává, bude probíhat přístupná doprovodná úvodní show. V Burgtheateru a městských parcích se budou konat další doprovodné akce, z nichž se některé zaměří na mladistvé od 16 do 18 let. V celém Rakousku se denně nakazí jedna až dvě osoby, počet HIV-pozitivních však celkově klesá.

 

Life Ball 2017

10. června 2017, Rathausplatz, Vídeň

Více na www.lifeball.org

Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně, foto Harald Klemm a Robert Tober / 30.05.2017
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag