reklama
cz / EN / esp

GAY ICONS: Troye Sivan – mladík z „modrého sousedství“

Dnes si představíme (prozatím) nejmladší gay iconu. Sivana… Troye Sivana… Troye Sivan (21) je charizmatický Australan, který to z videí na youtube dotáhnul přes stříbrné plátno k debutovému albu.

reklama

Troye Sivan Mellet, jak zní celé jméno pohledného zpěváka, se narodil 5. června 1995 v jihoafrickém Johannesburgu. Dva roky po narození se Sivanovi přestěhovali do Austrálie. Troye tak své dětství strávil v Perthu. Zde úspěšně vystudoval soukromou židovskou školu Carmel School. Troye trpí lehkou formou Marfanova syndromu – genetická porucha pojivové tkáně.

 

Troye by zřejmě prožil klidné dětství, kdyby si jej v roce 2008 nevšimnul Gavin Hood a neobsadil jej do komiksového blockbusteru "X-MEN Origins: Wolverine". Troye v tomto trháku ztvárnil malého Logana aka Wolverina. Po divadelní hře Oliver! (v Perthu se hrála v roce 2007) se tak film o mutantech stal pro Troye výstřelem na stříbrné plátno a herectví obecně. V roce 2010 Troye stoupnul na prkna divadla v Perthu znovu. Tehdy hraje po boku Ian McKellena v inscenaci Čekání na Godota. Týž rok se Troye objevuje po boku Monty Pythona Johna Cleese ve filmu „Spud“. Roli Johna „Spuda“ Miltona si Troye později zopakoval ještě dvakrát. Velký úspěch na poli filmovém Troyovi přineslo ocenění televize Logo, NewNowNext. V roce 2014 zvítězil v kategorii nejlepších mužských nováčků ovlivňujících sociální síť. I přes natáčení filmů s hereckými esy však Troye nezapomíná na to, co ho baví nejvíc. Na youtubering.

 

 

Když se Troye poprvé představil na youtubu, psal se říjen 2007. Kanál tehdy založil za účelem nahrávání coverů svých oblíbených interpretů. Videa Troye Sivana v tomto období sledovalo pouze 27 000 odběratelů. Dnes se Troyova youtuberská stránka těší počtu 4 milionů odběratelů a jeho videa šplhají ve sledovanosti na 243 milionů návštěvníků profilu.

 

Na podzim 2012 rozšířil Troye svůj channel o vlogy. Dnes už nejpamátnějším vlogem je "Coming Out".  Troye tento vlog natočil 7. srpna 2013. Ve zmíněném vlogu Troye oznamuje fanouškům, že je gay. Jak Troye ve videu říká, rodina o jeho orientaci ví už od roku 2010 a má ve svých rodičích plnou podporu.  Pro Troye je určitě úspěchem nejen fakt, že jeho youtuberský účet je třetím nejsledovanějším v Austrálii, ale pyšní se též cenou Teen Choice Awards. Troyův youtuberský počin „The Boyfriend Tag“ (na němž spolupracoval s Tylerem Oakleym) vyhrál v kategorii Choice Web Collaboration. Díky velké popularitě svého youtube kanálu se Troyovi otevírají dveře mnohem dál, než by mladý Australan čekal. Může se profesionálně věnovat zpěvu.

 

 

Zpěv Troyi Sivanovi nebyl nikdy cizí. Začal zpívat ještě dříve, než vydával covery na youtube. Troyovou první příležitostí zazpívat si se stala soutěž Theleton stanice Channel Seven Perth. V roce 2006 v rámci pořadu zazpíval duet s finalistou Australian Idol, Guyem Sebastianem. Mnohé z písní, které Troye zazpíval v pořadu Theleton, vydal ve svém debutovém EP „Dare to Dream“ (2007). Dare to Dream byla o několik let později následována další menší kolekcí, „June Haverly“ (2012).

 

 

Průlom v Troyově pěvecké kariéře však nastal až s vydáním extended play „TRXYE“ (2014). Z něj totiž Troye vyslal do rádií píseň „Happy Little Pill“, která se v mnoha zemích stala hitem číslo jedna. Z minuty na minutu se Troye řadí mezi hvězdy popové scény.  Okamžitě je v pohotovosti a připravuje debutové album. Jako ochutnávku posílá do světa sadu písní v podobě EP „Wild“ (podzim 2015). Troye s „Wild“ láká na nové album a coby součást propagace natáčí krátký třídílný snímek „Blue Neighbourhood“. V krátkém snímku představuje Troye tři písně z nadcházejícího debutu – Wild, Fools a Talk Me Down. EP i snímek dostávají odevšad pozitivní reakce. A tak Troye nečeká a 4. prosince 2015 se v obchodech objevuje Australanovo album „Blue Neighbourhood“.

 

 

Propagace alba pokračuje i necelého tři čtvrtě roku od jeho vydání. Troye vydal re-edici Modrého sousedství a píseň Wild kompletně předělal. Nejen, že upravil vizuál, ale píseň nazpíval s dalším nováčkem pop music, Kanaďankou Alessii Carou.

Co říct tedy na závěr? Troyova hudba je skvělá a hudební vizuály emotivní, proto se nebojím, že bychom o Troyovi letos slyšeli naposledy.

Tomáš Masař, foto youtube.com, facebook.com / 09.08.2016
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag