reklama
cz / EN / esp

Alcedo Praha, český sportovní GLBT klub

Klub Alcedo (dříve Pratety) Praha, slaví letos svoje 15. narozeniny a patří tak k nejdéle existujícím sdružením v celé zemi. Pojďme si tento sportovní klub představit, třeba se ke sportu a výpravám na mezinárodní turnaje přidáte zrovna vy ;-)

reklama

Historie klubu je pestrá stejně jako sporty, které nabízí. Sdružuje LGBT sportovce, kteří chtějí trávit čas aktivně a kromě běžných tréninků pravidelně vyráží po Evropě.

Na začátku celé historie byl inzerát vydaný v časopise SOHO revue, který hledal kluky s jedním společným zájmem, kterým byl volejbal. Psal se rok 1997. O rok později potom Pratety (Pražské tety) spoluorganizují první oficiální výpravu na světové hry do Amsterdamu v počtu 63 sportovců, což je po ročním působení neuvěřitelný počin. Co víc, volejbalový tým se dostal až do finále a vezl domů stříbrné medaile!

První ročník mezinárodního volejbalového turnaje Pražské duhové jaro organizuje sdružení v roce 2000 a byl přijat s velkým ohlasem. Koná se pravidelně první květnový víkend. Od roku 2006 je turnaj multi sportovní (v roce 2012 šest sportů) a který dnes patří k největším pravidelně pořádaným akcím tohoto typu v Evropě. Můžete přijít i fandit!


foto: Prague rainbow spring 2012

Klub pořádá i řadu dalších akcí - na Máchově jezeře se koná v srpnu turnaj beach volejbalu Letní slunce, zimní obdoba se jmenuje Zimní slunce a probíhá v únoru v Hamrsport centru v Praze. Cyklo a bikový oddíl Cyklouši vyrážejí začátkem prázdnin na několikadenní cyklistický výlet a k tomu jezdí na četné víkendové výjezdy.

V roce 2006 vzniká badmintonový oddíl, v roce 2007 volejbalový team děvčat. Na začátku roku 2008 pak vznikají oddíly aerobiku a stolního tenisu. Plavci z Aquamenu se přidávají v roce 2009 a ve stejném roce pak squash. Nejmladším oddílem celého sportovního sdružení jsou gymnasti.

Klub získal řadu medailí z nejprestižnějších LGBT sportovních akcí. Kromě zmiňovaného světového stříbra má klub ve volejbale 3 zlaté medaile z mistrovství Evropy (2004 Mnichov, 2008 Barcelona a 2011 Rotterdam) a stejný počet stříbrných medailí (2000 Curych, 2003 Kodaň a 2008 Barcelona – to se střetli 2 týmy klubu ve finále). Zlato už mají i badmintonisté (2012 Budapešť) a squash (2010 světové hry Kolín).

Sport ale nejsou jen výhry a turnaje, je potřeba také pravidelně trénovat! Tréninků nabízí klub celou řadu, stačí si zajít na stránky Alcedo Praha, vybrat si, napsat a dojít. Tak co, přidáte se?


foto: Alcedo na Gay Pride 2012

redakce / 22.08.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag