reklama
cz / EN / esp

Jak se bránit proti zneužití údajů na seznamkách?

Na gay seznamkách se často vykrádají profily. Jakou zkušenost s tím má finalista soutěže Gay roku Matěj Kašpar?

reklama

Nedávno jsme pro vás spustili novou gay seznamku FreshBoys.cz s hlavním mottem „no fake“. Jednoduchým způsobem ověřujeme, že uživatel naší seznamky opravdu „stojí“ za svým profilem. Tímto chceme zabránit internetovým zoufalcům v tom, aby se vydávali za cizí osoby a využívali tak jejich fotky k získání dalších informací, fotografií nebo telefonních čísel.

 

Nepříjemnou zkušenost se zneužitím svých údajů zažil i finalista soutěže Gay roku Matěj Kašpar. Psychicky narušený jedinec založil na seznamce Hornet profil a začal se za Matěje vydávat. Podvodník začal s Matějovou fotkou v profilu loudit od ostatních uživatelů erotické fotky a domlouvat si s nimi to, k čemu tyto aplikace slouží a pokud fotky nedostal, začal je i urážet.

foto: Matěj spolu s dalšími finalisty soutěže Gay roku

Na to, že se sběrač erotických fotek vydává za Matěje, přišel náhodou. Trávil jeden večer s kamarádkou v pražském klubu a vybil se mu telefon.  „Seděl jsem v baru a všiml jsem si, že mě pozoruje kluk od vedlejšího stolu. Vzhledem k tomu, že se mi vybil telefon, tak jsem měl dost času pohled opětovat. Po chvilce ke mně klučina přistoupil se zmateným výrazem. K mému překvapení mi řekl, že si se mnou už hodinu píše na Hornetu, ale všiml si, že v ruce nedržím telefon. Jakmile nám došlo, že někdo bez vlastního života a nepochopitelným motivem, se mě a lidi, kteří na profil reagují, snaží poškodit, zasmáli jsme se mu. Co jiného nám taky v dnešním internetovém světě zbývá?“, popsal situaci Matěj Kašpar.

 

Zeptali jsme se mjr. Mgr. Andrey Zoulové z Policie České republiky na to, jak se proti takovému zneužití bránit. „Kyberšikaně a pomluvám v prostředí internetu nelze zcela zabránit. Prokazování konkrétního protiprávního jednání v internetovém prostředí je s ohledem na značnou anonymitu osob velmi problematické. Konkrétní IP adresy často končí v zahraničí nebo v tuzemských internetových kavárnách. V obecné rovině doporučujeme uživatelům internetu i sociálních sítí maximální obezřetnost zejména s ohledem na prezentaci osobních údajů, soukromých fotografií a podobně.“

 

„Od jednání tohoto člověka se distancuji. Pokud vám někdo psal mým jménem, žádal po vás erotické fotky nebo vás urážel, nebyl jsem to já. Budu rád, když mi napíšete na můj fanouškovský facebook a o zkušenost se podělíte a profil nahlásíte,“ vyzval podvedený Matěj.

 

Aplikace typu Grindr nebo Hornet žádným způsobem neověřují své uživatele. Proto vám doporučujeme seznamovat se bezpečně na našem novém serveru FreshBoys.cz, kde uživatelé anonymně nevystupují.

redakce, foto Robert Vano, club TerMax / 26.05.2016
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag