reklama
cz / EN / esp

Češi vyhráli německou gay ligu!

Český tým postoupil do vyšší kategorie v německé gay volejbalové lize. Podívejte se, jak se jim dařilo.

reklama

Německá gay volejbalová liga (celým názvem Schwul-Lesbische Volleyball Liga) je svým způsobem specifická. Najdete v ní týmy nejen z Německa, ale i Rakouska, Švýcarska, Francie a překvapivě i z Prahy. A právě český tým New Friends Alcedo se po druhém roce účasti v lize probojoval z kategorie C do kategorie B-.

foto: zlatá medaile pro tým New Friends Alcedo

Podívejme se na vítěznou jízdu českého týmu. Kategorie C je v německé gay lize rozdělena podle geografie do 4 skupin. Český tým začal letošní sezonu ve východní divizi spolu s Berlínem, Lipskem, Mnichovem a Vídní. Celkem se šest týmů potkalo ve třech kolech. První kolo ligy se hrálo v Lipsku na jaře, druhé v Berlíně v září a třetí v Mnichově. Po celou dobu soutěže tým New Friends Alcedo zaujímal první místo a to si udržel až do konce. I když poslední hrací den (10. října v Mnichově) mohl s pořadím týmů zamíchat, nestalo se tak a kluci postoupili o kategorii výš. Tam se potkají s dalším českým týmem Alcedo Blues.

foto: z deseti zápasů vyhráli Češi devět

Německá gay liga se hraje od roku 1992 a jsou v ní zastoupeny i ženy. Celkem v ní hraje 64 týmů z pěti evropských zemí. Nicméně tu najdete hráče skoro z celého světa. V tom českém týmu si zlatou medaili odnesli nejen Češi, ale i Slovák, Ital a Thajec :)  

 

A aby toho nebylo málo, letos se i tým Friends Alcedo probojoval na první místo a postupuje tak z kategorie B- do kategorie B+.  Všem českým týmům gratulujeme a přejeme nadále úspěšnou účast v německé lize 2016.

redakce / 18.10.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag