reklama
cz / EN / esp

Posilování nohou a hýždí s pomocí TRX

Čtyři cviky prováděné profi trenérem Michaelem Achbergerem s video návodem vám pomůžou k pěknému a pevnému zadku!

reklama

TRX je univerzální pomůcka, kterou si můžete vzít opravdu kdekoliv. Nenahradí fitko úplně, ale pomůže vám překonat období, kdy nemáte možnost trénovat ve fitcentru, a přesto byste rádi kvalitně protrénovali svoji oblíbenou svalovou partii.


foto: TRX se vám vejde do malé váčku

Dnes se zaměříme na trénink nohou a hýždí. Ať mámě zadek pevný a nohy krásně svalnaté.
Nezapomeňte se před cvičením rozehřát, například skákáním přes švihadlo.


Cvik 1
Při tomto cviku jde o variaci cviku dřep na jedné noze. Procvičíte si přední stehna a zadek.

Pověste si TRX a vezměte si jednu visící část. Otočte se k ose otáčení zády, nohu zaklesněte do držadla TRX a přední nohu postavte více před sebe. Ohněte přední nohu s tím, že zadní noha bude pořád ohnutá. Snažte se pokrčit nohu dostatečně hluboko - koleno ohnuté, nohy by se měly co nejvíce blížit k zemi. Vyměňte nohy a opakujte i na druhu nohu.
Proveďte takto 4 série po 10 opakování na každou nohu.
Cvik 2
Tento cvik je primárně určen na tvarování hýždí a hamstringů.

Postavte se stejně jako při prvním cviku. Jediný rozdíl bude v tom, že přední noha se při pohybu bude minimálně pohybovat, ohýbat v kolenním kloubu a zadní noha zůstane skoro rovná a nečinná. Při pohybu provádějte v podstatě předklony a při zvedání zapojujte hamstringy a zadek. Nohu vyměňte a opakujte.
Proveďte takto 4 série po 10 opakování na každou nohu.Cvik 3
Tímto cvikem simulujete dřepy s dodatečným odporem.

Pověste si TRX, otočte se zády k ose otáčení, nohy přibližte k této ose k zemi a do obou rukou uchopte držadla TRX. Lokty za bicepsy svírají 90 stupňový úhel po celou dobu cvičení. Tím vyvoláte dodatečný odpor k nohám. Nohy držte od sebe v šířce ramen a snažte se dřep provádět tak, abyste zadek drželi vzadu.
Proveďte takto 3 série po 15 opakování.
Cvik 4
Tento cvik představuje dynamickou verzi dřepu.

Pověste si TRX, otočte se tváří k ose otáčení a chyťte do obou rukou držadla TRX. Ruce mějte celu dobu natažené, záda rovná. Dřepněte si a pokuste se vyskočit přímo z dřepu. Zadek držte v zadní části. Při dopadu nohou na zem plynule přibrzděte dřepnutím a zase vyskočte.
Proveďte takto 4 série po 20 opakování.

 

Autorem článku je trenér Michael Achberger, který působí v Bratislavě. Pokud máte zájem o lekce s Michaelem, napište mu na email michael.achberger@gmail.com

Michael Achberger / 16.09.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag