reklama
cz / EN / esp

Posilování hrudníku pomocí TRX: cvičte i doma

Trenér Michael Achberger vám ukáže čtyři cviky na hrudník, které můžete provádět doma nebo v přírodě. Video uvnitř článku.

reklama

TRX je úžasný nástroj. Pro někoho je to jako kdyby celé fitko sbalil do malého váčku. Díky variabilitě cviků a nenáročnosti na prostor, si můžete procvičit celé tělo klidně i doma v pokoji, na hotelu, v přírodě.
Dnes vám představíme pár cviků určených na udržení svalového tonu prsních svalů.


Nezapomeňte se před cvičením rozcvičit. Vhodně je na to skákání přes švihadlo po dobu 5 minut.


foto: trenér Michael Achberger


Cvik1:

Jde o modifikaci tlaků na prsní svalstvo. Cvik se zaměřuje na všeobecný rozvoj prsních svalů, svalů ramen a tricepsů.
Otočte se zády proti zavěšení TRX. Do rukou chyťte rukojeti. Nohy mějte rovně, dejte je za sebe do takové úrovně, kterou zvládnete: čím je dáte víc za sebe, tím je cvik náročnější. Ohněte lokty do úhlu 90 stupňů, rozpažte ruce a tlačte ruce před sebe s napnutím prsních svalů. Pěsti před sebou přibližujte.
Proveďte takto 12 opakování po 4 sérií.


Cvik2:

Vizuálně vypadá tento cvik podobně, ale když se na něj podíváte blíž, tak hned zjistíte rozdíl. Neprovádíme pohybem tlak, ale kruhy.
Postavte se stejně jako při prvním cviku. Ruce natáhněte před sebe. Držte rukojeti nadhmatem. Ruce mějte stále napnuté. Kruhovým pohybem mírně rozpažte do strany a kruhovým pohybem se vraťte pomalu zpět.
Proveďte takto 10 opakování po 3 sérií.

Cvik3:

Tento cvik je alternativou rozpažování v lehu s jednoručkami.
Postavte se stejně jako při prvním cviku. Nezapomínejte: čím jsou nohy blíž k ose otáčení, tím je cvik náročnější.
Dejte natažené ruce před sebe tak, aby dlaně směřovaly k sobě. Během celé doby jsou ruce natažené nebo mírně ohnuté. Roztáhněte ruce od sebe co nejvíce, stále udržujte napětí v prsních svalech. Při rozpažení posouvejte trup směrem dopředu. Ruce dejte do původní polohy.
Proveďte takto 4 série po 10 opakování.


Cvik4:

Tento cvik je alternativou tlaků s jednoručkami zaměřený na vrchní část prsou.
Postavte se stejně jako při prvním cviku. Ruce drží rukojeti nadhmatem. Jedinou změnou bude směrování pohybu rukou: neprovádějte přímý tlak před sebou, ale ruce směřujte výše, až do výšky hlavy. Ruce při tlaku nepřibližujte k sobě.
Proveďte takto 4 série po 10 opakování.

 

 

Autorem článku je trenér Michael Achberger, který působí v Bratislavě. Pokud máte zájem o lekce s Michaelem, napište mu na email michael.achberger@gmail.com

Michael Achberger, foto facebook / 11.09.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag