reklama
cz / EN / esp

Posilování ramen: velká ramena získáte i pomocí těchto čtyř cviků

Vyzkoušejte netradiční cviky na ramena, které vám názorně předvedou naši trenéři.

reklama

Ramena jsou často zanedbávanou partií při trénování mužského těla. Uvědomme si, že pouze pěkně tvarovaná ramena společně se širokými zády společně tvoří známý a chtěný V tvar. A ten je typickým znakem pěkně formované, svalnaté mužské postavy. Zařaďme trénink ramen 2x do týdne. Za tu dobu se vám ramena stihnou zregenerovat a dosáhnete tak pěkných výsledků.

foto: trenér Michael Achberger

 

 

Dublin press

 

Tento cvik procvičit všechny tři hlavy ramenního svalu. Je to ideální volba, jak odcvičit silně a symetricky ramena. Vezměte si jednoručky do každé ruky a sedněte si na lavičku s téměř pravým úhlem. Nohy držte pevně na zemi. Zvedněte činky tak, abyste je drželi kolem ramen, po stranách těla. Zvedněte je nad hlavu, ale udržujte jejich směr, nepřibližujte je k sobě.
Provádějte to kontrolovaným pohybem čtyři série po deseti opakování.

 

 

Cable internal rotation

 

Tímto cvikem se zaměříte na male rotátorové manžety ramenního svalu. Sedněte si nohama naplocho na podlahu vedle stojanu s kabely. Ruku madla mějte zároveň s vaším pasem. Chyťte ruku madla a tahejte ji směrem k tělu tak, abyste loket měli u vašeho boku. Začněte s vnější rotací a pak pomalu otáčejte rameno, dokud nebudu vaše předloktí u vašeho břicha.
Proveďte takto tři série po dvánacti opakování na stranu.


Bent over rear delt row with head od bench

 

Výhoda tohoto cvičení spočívá v tom, že s hlavou opřenou o lavičku získáte větší stabilitu a zároveň se můžete vyhnout zranění zad. Postavte naproti sobě lavičku, držte v každé ruce jednoručky. Lavička má být v pozitivním sklonu přibližně 30-45 stupňů podle vaší výšky. Pokrčte mírně kolena, abyste udrželi břicho pevné a rovné. Pomalu se předkloňte tak, aby se čelo dotýkalo kraje lavice. Ruce mějte zatím volně ve svislé poloze dlaněmi proti sobě. Pomalu zvedejte ruce do strany, zaměřte se při zdvihu na využití deltového svalu. Zvedněte jednoručky do takové výšky, dokud nebudou ruce rovnoběžně s podlahou. Vraťte jednoručky zpět.
Proveďte takto čtyři série po 12 opakování.

 

 

Alternated seated Dumbbell front raise

 

Toto je typ izolovaného cvičení na přední část ramen. Držte jednoručky v každé ruce, sedněte si přitom na lavičku, chodidla mějte pevně na zemi. Ruce mějte nastavené tak, aby dlaně směřovaly proti sobě. Pomalu nadzvedněte jednu ruku nahoru, dokud nebude rovnoběžně s podlahou. V okamžiku pokládání paže, začněte pomalu zvedat druhou ruku do stejné polohy.
Proveďte takto tři série po 20 opakování.

 

Autorem článku je trenér Michael Achberger, který působí v Bratislavě. Pokud máte zájem o lekce s Michaelem, napište mu na email michael.achberger@gmail.com

Michael Achberger / 18.08.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag