reklama
cz / EN / esp

Posilování hrudníku: vyrýsovaný hrudník vám zaručeně přinese obdivné pohledy

Podívejte se na tipy, jak si takový hrudník můžete vytvořit. Poradí vám instruktážní video našich dvou trenérů.

reklama

Hrudní svalstvo patří u mužů k té nejvýznamnějším partii. Pěkně tvarovaná hruď, která svou hmotou a tvarem podporuje pěkné břišní svalstvo, je pro mnohé ten hlavní cíl. Do jisté míry je potenciál růstu prsních svalů dán geneticky, ale správnými cviky a jejich různými obměnami se dá hodně dosáhnout.

foto: trenér Michael Achberger (uprostřed)


Pullover on stability ball

Toto cvičení posiluje kromě svalů hrudníku i vaši stabilitu těla v oblasti zad a boků.
Uchopte činku nebo jednoručky v sedě na míči s nohama pevně umístěným na podlaze. Snižte své tělo tak, aby vaše horní část břicha nebyla podporovaná ze spodu míčem. Zvedněte kotouč nebo jednoručky nad hlavu a přesuňte je přes vaše temeno hlavy a zpět.
Proveďte takto 4 série po 12 opakování.

 

Hammer grip incline Dumbbell bench press

Tento cvik je chytrou variací standardních tlaků na lavičce. Pomocí nárazového zdvihu dokážete izolovat hrudník od ostatních partii více a odstraňujete tak tlak od vašich ramen. Lehněte si na cvičební lavici s jednoručkami v každé ruce. Dlaně by měly směřovat dovnitř k hrudníku. Ruce by měly být asi v úhlu 45 stupňů od těla. Zvedněte činky nahoru. Vaše dlaně musí stále směrovat přímo k sobě. Proveďte tlak nad ramena a vraťte zpět.
Udělejte 3 série po 10 opakování.

 

Ball wall circles

Tento cvik posílí a zpevní manžetu rotátoru. A navíc zpevní svaly na prsou. Ve svislé poloze s nohama na šířku ramen se postavte ke zdi. Umístěte gymnastický balón před sebe naproti zdi a opřete se do ní vztaženou paží. Rotujte v kruzích s míčem nebo posunujte míč z prava do leva nebo nahoru a dolů. Opakujte s druhým ramenem.
Proveďte takto 4 série po 15 rotacích na každou ruku.

 

Chest dips

Tento cvik je určitou variací pro posílení tricepsových svalů se zaměřením na prsní svalstvo. Pracujete primárně s vlastní vahou, pokud to bude pro vás lehké, zavěste si na sebe zátěž. Chyťte bradla do obou rukou, ale šířeji, než jste zvyklí z cvičení na triceps. Snažte se ve spodní části pohybu rozšířit hrudní koš co nejvíce, úhel mezi tricepsy a předloktím by měl svírat 90 stupňů. Narovnejte se do napnutí prsou pomocí vyrovnání rukou, loketní kloub ale neuzamykejte. Vydechujte směrem při zdvihu.
Proveďte takto 3 série po 10 opakování.

foto: trenér Karol Berta

Autorem článku je trenér Michael Achberger, který působí v Bratislavě. Pokud máte zájem o lekce s Michaelem, napište mu na email michael.achberger@gmail.com

Michael Achberger / 11.08.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag