reklama
cz / EN / esp

Posilování břišních svalů: hezké břicho do plavek!

Podívejte se na video, ve kterém vám dva naši trenéři názorně předvedou, jak si vylepšit svoji postavu.

reklama

Břicho a břišní svalstvo patří mezi nejproblematičtější partie, které chceme změnit k lepšímu. Neexistuje žádný přístroj, který by to odcvičil za nás. Neexistuje žádná kosmetika, která by spálila nadbytečný tuk na břiše.

foto: trenér Michal Achberger


Je třeba si uvědomit:

1) Lokálně se hubnout nedá. Tělo si samo rozhodne, kde je a kde není třeba zhubnout. Pořadí partií je určeno geneticky, takže když vytrváte, tak zhubnete i vaše břicho.

2) Pro krásné břicho nestačí jen procvičovat břišní svalstvo. Třeba zařadit i správnou racionální dietu, jelikož posílením sice svalovinu zpevníte, nebude ji ale vidět pod podkožním tukem.

3) Nepřetrénujte břicho. Nekonečný počet opakování nemá smysl. Snažte se proto každé opakování procítit, případně používat zátěže a držet se při nižších počtech opakování.


Cable crunch

Tento cvik je výbornou alternativou pro tradiční cvičení, kde zátěž je tvořena hmotností našeho těla. Klekněte si čelem ke kladce, uchopte držadlo do rukou a zatáhněte ho za hlavu. Stáhněte držadlo i s trupem ke kolenům, snažte se nepohybovat v kolenním kloubu.
Proveďte čtyři série po dvanácti opakování.

 

Oblique raises parallel bars

Toto je skvělý způsob, jak definovat šikmé břišní svalstvo. Cvik je jednoduchý. Zády se opřete do stojanu, není nutné, můžete i volně viset. Přitáhněte kolena k břichu tak, abyste udrželi mezi lýtky a hamstringy úhel 90 stupňů a ve vrcholné fázi kolena rotujte do jedné strany.
Proveďte na jednu stranu dvanáct opakování po třech sériích.

 

 Seated barbell twist

Tento cvik posílí vaše šikmé břišní svaly a stejně zpevní vaše jádro, core. Vezměte si do ruky prázdnou tyč, která se používá při tlacích na benchové lavici. Sedněte si na lavičku s tyčí položenou na trapézech, ruce držte na tyči. Nohy mějte celou dobu pevně na zemi. Hlavou během cvičení neotáčejte, dívejte se směrem dopředu před sebe. Rotujte s tyčí do jedné strany a do druhé strany. Vyrotování do jedné strany je 1 opakování.
Proveďte takto čtyři série po třiceti opakování.


Bent knee hip raise

Toto cvičení posílí vaše spodní bříško. Lehněte si na záda s rukama nataženýma vedle těla. Pokrčte kolena do pravého úhlu a držte své paty mírně nad zemí. Přitáhněte kolena směrem k břichu, úhel ale zůstává po celou dobu cvičení stejný.
Proveďte takto tři série po deseti opakování.

foto: trenér Karol Berta

foto: trenér Michal Achberger

Autorem článku je trenér Michael Achberger, který působí v Bratislavě. Pokud máte zájem o lekce s Michaelem, napište mu na email michael.achberger@gmail.com

Michael Achberger / 27.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Re: 23.09.2019
Narazil jsem dobrý článek tu https://www.bodyflexnutrition.cz/blog/jak-zhubnout-boky/
Máte někdo zkušenost se spalovači nebo proteinovými suplementy při cvičení? Nebo bez
Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag