reklama
cz / EN / esp

Posilování bicepsu: zvětšete objem svých paží

Chcete mít pořádné ruce? Nepodceňujte menší svalové partie, kam patří i biceps.

reklama

Bicepsy jsou pro mnohé muže základ. Mít pěkně velké ruce, to se líbí každému. Je třeba si však uvědomit, že objem horní části paže tvoří triceps a ne biceps. Bicepsové svalstvo, ten pěkný zakulacený tvar, není vidět tak, jak si myslíte. To, co je vidět a co je velké, tvoří tři hlavy tricepsu.

Dnes si ale ukážeme s mým kolegou trenérem Karolem Bertou čtyři zajímavé cvičení na biceps, které vám mohou dodat inspiraci pro váš trénink bicepsů.Přece jenom vaši paži tvoří jak triceps, tak biceps!

foto: Michael Achberger

Incline Dumbbell curl

Při tomto cvičení použijete šikmou lavičku. Nastavte si sklon lavičky na 45 stupňů. Uchopte činky do každé ruky a posaďte se zády na lavici, vaše nohy musí být celou dobu na zemi. Nechte vaše ruce viset podél těla, udržte loket rovně, zvedněte činky směrem k vaší hlavě, napněte přitom úmyslně bicepsy.
Proveďte takto čtyři série po deseti opakování.


Lying incline curl

Při tomto cvičení použijete opět šikmou lavičku. Nastavte sklon lavičky na 45 stupňů, uchopte činku v šířce vašich ramen a lehněte si břichem na lavičku tak, aby horní část těla byla volná. Nechte ruce viset podél těla. Udržujte lokty rovně, při zdvihu bicepsů směrem vzhůru k hlavě je úmyslně napněte.
Proveďte takto tři série po deseti opakování.High cable curls

Toto cvičení vám umožní zaměřit se na svaly vašich bicepsů z jiné pozice. Nastavte si lavičku naproti kladkám v rovné pozici. Lehněte si zády na lavičku, hlava směřuje ke kladkám. Řekněte partnerovi, aby vám podal táhlo do vašich rukou podhmatem. Přitáhněte táhlo směrem k hlavě.
Proveďte tři série po deseti opakování.Biceps curls v sit on dome

Toto cvičení používá Bosu nebo jinou podobnou nestabilní podložku. Nestabilita vás nutí použít vedle cvičení jako bonus břicho. Tělo máte při cvičení ve tvaru V. Uchopte činky do každé ruky, sedněte si na Bosu, udržujte nohy u sebe a kolena mějte v mírném ohybu. Udržujte vaše záda rovná. Zvedejte jednoručky směrem k ramenům.
Proveďte tři série po deseti opakování.

foto: chcete mít paže jako oba trenéři?


foto: trenér Karol Berta

Autorem článku je trenér Michael Achberger, který působí v Bratislavě. Pokud máte zájem o lekce s Michaelem, napište mu na email michael.achberger@gmail.com

Michael Achberger / 21.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag