reklama
cz / EN / esp

Chcete levné a účinné afrodiziakum? Zkuste cizrnu!

Cizrna neboli římský hrách má významnou roli v arabské kuchyni. Víme, proč!

reklama

Cizrna patří mezi nejkvalitnější luštěniny. Obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů, především vápníku, železa, hořčíku, draslíku, fosforu a vitamínu B15, tedy kyseliny pangamové. Má také vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Zároveň patří spolu s červenou čočkou a fazolemi azuki k nejsnáze stravitelným luštěninám. Můžeme ji nechat naklíčit, vařit nebo pražit. Fanoušky má dodnes v zemích kolem Středomoří a nezastupitelné místo jí patří i v arabské kuchyni. Tam ji totiž považují i za životabudič mužské sexuální síly, napomáhá erekci.

 

Cizrna beraní je celosvětově třetí nejvýznamnější luštěnina po hrachu setém a fazolu obecném. Byla zřejmě vyšlechtěna před 7000 lety v oblasti jihovýchodního Turecka nebo v Sýrii, a to pravděpodobně z divokého druhu Cicer reticulatum. V současné době je největším producentem cizrny Indie, pěstuje se však i v jiných klimaticky příhodných oblastech světa, zvláště na Blízkém východě, v severní Africe, ale i v Mexiku. (zdroj wikipedie)

redakce, pluska.sk, foto facebook.com / 28.05.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag