reklama
cz / EN / esp

Jak finalista muže roku 2014 Michal Hamák dobíjí energii?

Zeptali jsme se Michala, aktivního sportovce, jak odpočívá. Prozradil nám na sebe, která procedura dělá s jeho svaly divy.

fotogalerie
reklama

Michal Hamák (26 let) se letos zúčastnil jako finalista soutěže Muž roku. I když nevyhrál, na porotu zapůsobil svým charismatickým projevem a úsměvem. Michala jsme potkali v masážním salonu Relaxbody a zeptali jsme se, jak odpočívá.

 

„Základem úspěchu je dobrá nálada a pozitivní přístup“, odhaluje s úsměvem své životní motto. „Navíc, protože trénuji relativně často, je třeba si dopřát kvalitní odpočinek. Při masáži zapomenu na momentální stav mysli a pro oproštění se od stresu je podle mě masáž ideální prostředek,“ vysvětluje.

foto:Michal Hamák ve studio Relaxbody

Tento svalnatý sympaťák z Brna doporučuje regeneraci nepodceňovat. On sám se svěřuje rukám profesionálního maséra Zdeňka Bartáka pravidelně jednou týdně, většinou na konci pracovního dne. Nejradši má klasickou sportovní masáž, ale plánuje vyzkoušet i masáž lávovými kameny a braussovu masáž.  „Masáž mi výborně uvolní celé tělo a příjemně naladí myšlenky. Masáž podporuje odstraňování škodlivých zplodin z lymfatického systému, takže jsem po masáži unavený, i když příjemně. Ale na druhý den jsem neskutečně plný energie a síly.“

 

Důležitost správně zvoleného odpočinku potvrzuje i profesionální fitness trenér a instruktor bojových umění v jedné osobě Viktor Gutov. „Když už nemůžeš, můžeš ještě dvakrát tolik“, tvrdí. K tomu ale dodává, že po kvalitním tréninku by měl následovat kvalitní odpočinek.

foto: trenér Viktor Gutov

„Masáž se výborně hodí k odstranění přebytečného svalového napětí. Navíc prokrví i některé orgány a končetiny, které se za normálních okolností dostatečně neprokrvují. Když uvážíme, že naše tělo obsahuje 70% vody (a to se nezmiňuji ještě o krevním oběhu), tak je dobré krevní oběh v těle alespoň jednou za čas prohnat."

 

Pokud chcete svému tělu pomoci v regeneraci, jednoznačně doporučuji masáže," radí trenér.

redakce ve spolupráci s Relaxbody.cz / 27.11.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag