reklama
cz / EN / esp

Bude povolen lék proti přenosu HIV Truvada i v Kanadě?

Po Spojených státech bude možná tento přípravek povolen i v dalším státě.

reklama

Truvada – přípravek, který může zamezit infekci HIV, byl schválený k užívání ve Spojených státech v červenci 2012. Uznala jej i WHO (Světová zdravotnická organizace). Podle některých studií dokáže Truvada snížit riziko přenosu HIV o 99 %.

 

Kanada je dalším státem, ve kterém by tento medikament mohl být schválený. Reaguje tak na vzrůstající počet HIV nakažených v zemi. Testování proběhne v Torontu, jeho účelem má být zjistit skutečnou efektivitu léku.

 

Ve Velké Británii se Truvada testuje již druhým rokem. Výsledky jsou natolik povzbuzující, že se uvažuje o jeho schválení dříve, než se původně plánovalo.

 

Truvada se doporučuje těm, kteří nejsou HIV pozitivní, ale jsou vystaveni riziku nákazy. Ať už to může být kvůli společnému životu s HIV pozitivním člověkem nebo kvůli životnímu stylu. Nutností však zůstává používání kondomu. Samotný lék není stoprocentní. Důležitou roli hraje i řádné každodenní užívání léku. Bez tohoto pravidla se účinnost léku snižuje.

 

Ale tuto vlastnost si spousta uživatelů neuvědomuje nebo ji záměrně přehlíží. Scénář, který vypadá tak, že si pilulku vezmete o víkendu a můžete se jít vesele oddávat bareback sexu, nemá dobrý konec. Truvada není party droga...

 

Více informací najdete v tomto videu:

zdroj pinknews.co.uk

redakce / 21.11.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
David 24.11.2014
Lek na AIDS nebude nikdo nikdy ani hledat. Vetsina statu sveta se postupne zbavila statnich vyzkumaku, ty jedine molhy mit na takovem vyzkumu zajem , aby stat usetril na lecbe takovych nemcnych. Ale co je vyzkum v soukromych rukou, tak proc by to nekdo potreboval lecit? Vyrobcum tech leciv jdou tucne zisky a stat z toho ma ve finale DPH, pac se postupne a potichu vsechny staty zbaviuji sStemu bezpoatne zdravotni pece. Dospeje to jeste tak daleko, jako treba v rozvojovych zemich, zenkdo nebude mit na leky, ten proste chcipne. Takovy je trend...
555 24.11.2014
Šprcka je šprcka, a jak rika muj tata, radeji dve na sebe! ;-)
Jan 24.11.2014
A hlavne to neni, mila redakce, lek , a ve spojeni s proti prenosu je to jeste vetsi nesmysl...
Pepi 23.11.2014
Tohle je ta nejsilenejsi vec, ktera zase napadla vyrobce leciv. jeste vetsi profit z nemoci. Neni jiste, ze lek funguje, respektive nefunguje tak, aby si clovek mohl zasukat bez kondomu, takze ve finale je to stejne zase kondom a tahle pilulka nic neresi, naopak presne jak clanek rika, dalsi tisice lidi se nakazi, protoze se spolehnou jen na pilulku. A vyrobci leku si budou dal mastit kapsu, pak je pro ne lepsi vyrabeo lek, ktery udrzi virus v tele, nez lek, ktery by jej uplne vylecil.
dean 24.11.2014
asi tak, truvada se prodává za 10 usd 1 tableta...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag