reklama
cz / EN / esp

V Praze se koná mezinárodní konference o diskriminace HIV pozitivních

Ve dnech 6. a 7. 11. 2014 proběhne v Domě světla České společnosti AIDS pomoc, z. s. konference k tématu diskriminace HIV pozitivních na trhu práce.

reklama

První den bude věnován projektu s názvem „Mezinárodní tematická síť pro výměnu zkušeností v zaměstnávání osob pozitivních na HIV“ a jeho výstupům. Tento dvouletý projekt, jenž bude vrcholit v závěru letošního roku, se specializuje na případy diskriminace HIV pozitivních osob pracujících v tzv. služebním poměru, tedy policistů, hasičů, vojáků, vězeňské služby a záchranných složek atd. Mediálně známý je příklad propuštěného policisty kvůli HIV.

 

V den druhý se organizátoři zaměří na výsledky dalšího projektu, tentokrát tříletého, který se pod názvem „Inovace a akcelerace aktivit pro odstraňování bariér při zaměstnávání osob infikovaných HIV“ zabývá problémy při zaměstnávání HIV pozitivních a hledá způsoby, jak tento druh diskriminace eliminovat v českém prostředí, a to především za pomoci přenosu know-how od zahraničního partnera.

FRESH TIP: Pavel dostal vyhazov z práce kvůli HIV

Konference se kromě zahraničních partnerů z Německa, Slovenska a Polska zúčastní také několik desítek odborných účastníků z řad pracovníků státní správy, zákonodárného sboru ČR, neziskových organizací, odborů, sociálních pracovníků a dalších profesí.

 

Oba projekty jsou financovány z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

redakce ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, o.s. / 05.11.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag