reklama
cz / EN / esp

Během Prague Pride se nechalo zdarma otestovat 294 lidí na infekci HIV

Zájem účastníků Prague Pride o testování byl opravdu veliký a zejména v sobotu zcela přesahoval kapacitu testovací sanitky.

reklama

Neziskové organizace Česká společnost AIDS pomoc, z.s. (ČSAP) a ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) podpořily festival Prague Pride bezplatným testováním na HIV. Zájemci a zájemkyně se mohli nechat otestovat v pondělí a ve středu v karlínském Domě světla, ale také ve čtvrtek a v pátek na Malé straně a v sobotu na Letné. Testy byly anonymní a lidé se nemuseli předem objednávat.

 

Zájem účastníků Prague Pride o testování byl opravdu veliký a zejména v sobotu zcela přesahoval kapacitu testovací sanitky. Celkem bylo realizováno 298 odběrů, z toho 294 odběrů bylo na test na HIV a 4 odběry na test na syfilis. Z 294 krevních odběrů bylo 171 uskutečněno v mobilní sanitce R-R a 123 odběrů ve zdravotnické zařízení ČSAP - v Domě světla. „Musíme se některým zájemcům o test omluvit, že jsme je zejména v sobotu na Letné z kapacitních důvodů nestihli obsloužit. Zájem o test byl veliký a před sanitkou stála nepřetržitě celý festival fronta, což mohlo další zájemce odrazovat,“ říká Jiří Pavlát z ČSAP. Ředitelka R-R Hana Malinová doplňuje: „Aktuálním impulsem k účasti naší organizace na festivalu Prague Pride je nárůst výskytu HIV v České republice a to obzvláště v posledních dvou letech. V minulosti R-R už několikrát spolupracovala s lidmi z LGBT komunity.“

 

Nestihli jste na test zajit?

Pokud jste nestihli na test na HIV zajít během Prague Pride, máte možnost nechat se otestovat v ambulancích ČSAP v  Praze a v Ostravě. V Praze každé pondělí odpoledne a ve středu dopoledne v Domě světla, v Ostravě každý čtvrtek odpoledne v přízemí infekční kliniky Fakultní nemocnice v Porubě. V Brně a Českých Budějovicích je možné využít nabídku center ROZKOŠE bez RIZIKA, která provádí anonymní testování za poplatek 250 Kč. Všechna místa, kde se v České republice můžete nechat otestovat, včetně provozní doby a ceny testu najdete na www.hiv-testovani.cz.

redakce ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, o.s. / 18.08.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag