reklama
cz / EN / esp

Máš pochyby o svém zdraví? Testy jsou zdarma a anonymní

V rámci Prague Pride se můžete nechat vyšetřit na HIV.

reklama

Neziskové organizace Česká společnost AIDS pomoc, z.s. (ČSAP) a ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) podpoří letošní festival Prague Pride bezplatným testováním na HIV. Zájemci a zájemkyně se mohou nechat otestovat v sanitce R-R, která jim bude k dispozici ve čtvrtek a v pátek vždy od 16 do 19 hodin a v sobotu po slavnostním průvodu. Testy jsou anonymní a lidé se nemusí předem objednávat.

 

Kde a kdy se bude testovat?

Ve čtvrtek 14. a v pátek 15. srpna vždy od 16 do 19 hodin bude sanitka umístěna v prostoru CONTAINALL na Malé Straně (Cihelná 548/4), kde bude festivalová vesnička Prague Pride village. Testování bude probíhat i po sobotním průvodu během JarmarQu na Letné, najdete nás u stánku ČSAP.

 

Na testování se lidé nemusí objednávat, stačí přijít v určený čas k sanitce. V odůvodněných případech se mohou lidé otestovat i na syfilis, což však nelze provést anonymně. Testování má smysl minimálně po dvou ale lépe po tříměsíční době od rizikové situace, například pohlavního styku s náhodným partnerem nebo partnerkou. Do té doby je infekce HIV neprůkazná.

 

Co když to nestihnete?

V Praze se lidé mohou nechat zdarma a anonymně otestovat na protilátky HIV v Domě světla: http://www.hiv-testovani.cz.  V Brně a v Českých Budějovicích je možné využít nabídku center R-R, která provádí anonymní testování za poplatek 250Kč: http://rozkosbezrizika.cz/kontakty/poradenska-centra.

redakce ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, o.s. / 13.08.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag