reklama
cz / EN / esp

Letošní GLBT tenisový turnaj ve znamení hrdinů!

Praha bude hostit již 6. ročník tenisové turnaje. A proč hrdinové? Zeptali jsme se ředitele tunaje Sandyho Majora

reklama

Prague Friendly Tennis Open (PFTO) je turnaj pro GLBT příznivce tohoto bílého sportu. V Praze se koná v termínu 11. - 13. července již 6. ročník. Turnaj je součástí okruhu GLTA World Tour, což je celosvětová asociace sdružující několik desítek turnajů na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy.

 

Zeptali jsme se ředitele Sandyho Majora na ten letošní.

 

Ahoj Sandy,

setkáváme se již po druhé nad tenisovým turnajem, který pořádáte. Připomeň našim čtenářům historii turnaje.

Prague Friendly Tennis Open byl prvním GLBT turnajem ve východní Evropě. V loňském roce k nám ještě přibyl turnaj v Katowicích, který je ale výrazně menší. Na druhou stranu i náš letošní 6. ročník je o něco menší než minulý. Ne že by klesl o turnaj zájem, ale z kapacitních důvodů jsme omezili počet hráčů na 100. Loni se účastnilo 135 hráčů, hrálo se ve dvou areálech, které sice nebyly od sebe daleko, ale pro letošek jsme vybrali jen jeden areál, aby se všichni mohli družit po celou dobu turnaje.

foto: tenisový areál Cibulka

Čím to, že je turnaj v Praze tak oblíbený?

Praha sama o sobě přitahuje a ve spojení s dobrou organizací, hezkým prostředím tenisového areálu na Cibulce a doprovodného programu, který je opět hodně bohatý, se účastníci registrují opravdu velmi rychle.

 

Znamená to, že už si nemůžu na turnaji zahrát?

Pro zájemce máme ještě pár volných míst v levelu D. Co se týče levelu, to je vlastně výkonnostní úroveň. GLTA rozlišuje 5 levelů, Open, A, B, C a D. Odkaz najdete na našich stránkách (pozn. redakce odkaz zde ).

 

Mluvil jsi o doprovodném programu. Na co se můžou hráči a diváci těšit?

V prvé řadě se těší hráči sami na sebe. Turnaj navštěvují hráči opakovaně, chtějí potkat staré známé. Kde jinde byste potkali kamarády z více než 23 zemí na jednom místě? České zastoupení je v menšině, cizinci tvoří 80% účastníků. Jsme opravdu mezinárodní turnaj. Dalším lákadlem jsou každodenní party, které se konají na různých místech po celé Praze. A takovou třešinkou na dortu je naše vyhlášená party na parníku, kterou nemá žádný jiný turnaj na světě. Zde se vyhlašují vítězové anket a pořádá tombola, na kterou se nám letos podařilo získat exklusivní ceny.

foto: parník Europé bude opět hostit závěrečnou party

Říkáš exklusivní ceny do tomboly? Jaké?

Martinovi od nás z týmu se podařilo získat podpisy na naše trička od výjimečných postav ženského tenisu – Martiny Hingisové a Jany Novotné. Takovou trofej hned tak někdo nemá a hlavně, nedá se nikde koupit.  

 

Pojďme k letošnímu hlavnímu tématu „hrdinové“. Jak jste na něj přišli?

Každý ročník má své téma. Před třemi lety to bylo „Legends never die“, loni „Serving ace is HOT“ a letos je to „ Time for heroes“. Každý má svého hrdinu, ať všeobecně známého nebo ze svého okolí, ale určitě alespoň jednou v životě zatoužil být tím pravým klaďasem známým z pláten kin. A proto bude letos mít každý z účastníků  možnost se nechat vyfotit ve stylu známých filmových hrdinů, třeba Batmana nebo Zora. Letos je navíc naší společnou hrdinkou patronka turnaje, světová tenisová hvězda, Martina Navrátilová, která podporuje náš turnaj a všem účastníkům poslala zdravici.  Martina tak pokračuje v tradici, kterou jsme loni začali, kdy naší patronkou byla Lucie Šafářová.

foto: Martina Navrátilová zdraví hráče turnaje

FRESH TIP: jak vypadal hottes player na PFTO 2013 se můžete podívat zde

 

Jak to, že se vám daří získat za patronky takové hvězdy?

 Máme prostě v našem týmu šikovné kluky. Ostatně bez šikovných lidí by se ani takový turnaj neuskutečnil:).

 

Je možné přijít fadit?

Samozřejmě, kurty jsou volně otevřené pro širší veřejnost, takže všem fanouškům, našim HRDINŮM, je vstup přísně povolen. A jak jsem zmínil, každý den je nějaká party. Kromě té na parníku, která je kapacitně omezena na účastníky turnaje, zbylé jsou otevřené. Třeba speciální karaoké ve Friends klubu, která bude v pátek 11.7.  

 

Děkujeme Sandymu za rozhovor a držíme palce.

redakce / 27.06.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár





Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
David Novotný 29.06.2014
já bych chtěl hrát na tenis.Je mi 32 let děkuji za odpověd
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag