reklama
cz / EN / esp

Trenér Michael: „Nejradši na sobě trénuju hrudník a záda“

V našem seriálu o posilování pokračujeme s novým trenérem, Michaelem Achbergerem

reklama

V dnešním článku si představíme Michaela Achbergra, trenéra, který se aktivně věnuje své profesi už od mládí. Spolupracuje s tiskem, poskytuje rozhovory do rádií nebo připravuje jídelníčky pro zákazníky telefonního operátora. A v našem magazínu s ním budeme pravidelně probírat všechna důležitá témata spojená s posilováním.

 foto: Michael Archberger

Ahoj Míšo,

 

řekni našim čtenářům, jak si se dostal k trénování?

Moje cesta k trenérské profesi začala už na střední škole. Začal jsem totiž jako jeden z mála cvičit ve fitku, měl jsem svoji trenérku a byl jsem velmi poctivý žák. Dělal jsem všechno, co mi řekla a postupně jsem se zlepšoval. Asi mám v povaze lidem něco vysvětlovat a tak místo tělesné výchovy jsem kluky ze třídy učil, jak mají cvičit. To byly moje první trenérské zkušenosti. První reálný klient přišel asi před osmi lety, když mě požádal můj známý, abych mu ukázal, jak se cvičí, že prý mám hezkou postavu. No, tehdy bych to do sebe neřekl, ale mu se zalíbil můj pokrok, tak jsme se do toho pustili. Takže reálně trénuju už 8 rok a stále mě to baví.

 

Co všechno předcházelo tvé praxi trenéra?

Abych mohl trénovat profesionálně, abych nebyl jako každý druhý trenér, který si napumpuje bicepsy a jde trénovat, tak jsem chtěl mít vše oficiální. Absolvoval jsem řadu školení, úspěšně získal certifikáty a s těmi jsem šel na živnostenský úřad a stal se ze mě formálně trenér. Řekl bych, že jsem v té době byl jeden z mála trenérů, který měl živnost. Jako středoškolák jsem si vzdělání doplnil na skvělých kurzech. Ale nejlepší školou je stejně praxe, protože každý klient mi dá něco nového.

 

S jakým speciálním požadavkem ses za svou praxi setkal?

Největší výzvou byl trénink muže, který neměl ruce. Trénink vyžadoval speciální přístup, posunul mě dopředu. Velmi si vážím toho, že se mi povedlo tomuto klientovi pomoct a zlepšit jeho fyzickou kondici.

foto: Michael Archberger

Máš mezi svými klienty i nějakou celebritu?

Trénoval jsem spoustu známých osobností, patří mezi ně například filmová producentka Wanda Hrycová nebo kadeřník Zoltán Takacs. Ke každému klientovi mám však stejný přístup, ať je to celebrita nebo student.

 

Pojďme k tobě. Jakou partii na sobě trénuješ nejraději?

Nejradši na sobě cvičím hrudník a záda. Proto mám na svém těle hrudník tak dominantní. Nebaví mě biceps, protože ho zapojuju při jiných cvicích. Ale přesto ho musím procvičit.

 

Jaké sporty kromě posilování ještě provozuješ?

Rád běhám, jezdím na bruslích, zkouším cross fit, kterému jsem ještě nepřišel na chuť. Ale zamiloval jsem se do TRX :)

 

O TRX jsme na FGM psali. A kde tě můžou naši čtenáři potkat?

Trénuju v Bratislavě, v Body Energy clubu jako exkluzivní trenér. Rád se chodím i bavit, takže mě můžete potkat kdekoli mezi lidmi, třeba na různých parties... :)

 

Co tvoje plány do budoucna?

Mým největším snem je trénovat lidi takovým stylem, že se o ně budu starat tak, jako je to běžné v USA – tzn. trénink během celého dne, kdy můžu maximalizovat své výsledky u klientů. Nejbližším plánem je však vydání mojí první publikace.

 

Budeme ti v tom držet palce a těšíme se na naši spolupráci!

 

Pokud chcete trénink s Michaelem, napište mu na michael.achberger@gmail.com


redakce / 15.04.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Honza 09.06.2014
..."Ke každému klientovi mám však stejný přístup,ať je to celebrita nebo student"...nejsem ani jedno...takže mám smůlu:P
Vašek 11.05.2014
Je to fitness trenér, a každý aktivní/činný fitness trenér má podobnou postavu. Živí se tím. Vypadá to, že jeinou kvalifikací tohoto chlapce je, že je gay - a současně fitness trenér. Uvítal bych spíš rozhovor s někým, kdo dosáhl viditelných úspěchů - když už sem dáváte rozhovor s fitnes trenérem, tak s takovým, který zvítězil v nějaké soutěži atd... Tento chlapec má postavu, kterou ocení "našinci", ale rozhodně nemá postavu, se kterou by mohl uspět v některé z kulturistických a podobných soutěží.
Redakce 15.05.2014
Ahoj Vašku, děkujeme za tvůj příspěvek. S Michaelem jsem udělali rozhovor, protože jsme s ním začali spolupracovat. Je to tedy takové představení jeho osoby. Díky za přízeň.
Igy 17.04.2014
Souhlas s PP :D
I bych rád viděl někdy rozhovor třeba s prodavačem, programátorem, číšníkem nebo průvodčím, kteří mají takovéhle tělo. Že ho má super trenér, který je v posilovně pořád, barman, který pracuje jenom večer, nebo manager, který má dostatek peněz, to je očekávatelné. Ale ukažte mi "normálního" člověka s takovým tělem. A ten ať říká, jaké to je a jak zvládá si vařit šest vyvážených jídel denně....
milanko 16.04.2014
ty si gey?
Ericc 16.04.2014
super článek
PP 16.04.2014
Samí trenéři, maséři, vizážisté, stylisté, modelové, tanečníci, floristé...To neexistují nějací opravdu zajímaví gayové, kteří by mohli být vzory i pro většinovou společnost? Je fajn, že na sobě maká, ale takových je v naší 4% komunitě obrovské množství, kteří se chtějí líbit a bavit se. No a na moje gusto to už přehnal. :)
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag