reklama
cz / EN / esp

HIV pozitivní děti mají šanci na vyléčení

Narodilo se HIV pozitivní, ale jeho testy vykazují nulovou přítomnost viru v krvi

reklama

Dítě narozené ve Spojených státech pozitivní matce vykazuje negativní testy. Lékaři tak zaznamenali další úspěch v léčbě HIV pozitivních dětí. Ihned po porodu dítě dostalo směs protilátek. Lékaři v 9 měsících dítěte v léčbě stále pokračují.

 

FRESH TIP: Transplantace kostní dřeně pomohla zbavit viru HIV dva pacienty

 

Jedná se o druhý případ negativních testů u dětí HIV pozitivních matek. První úspěch zaznamenali lékaři u dítěte narozeného v Mississippi, kterému je nyní 3,5 roku. Dítě se léčilo 1,5 roku.

 

Situace v České republice

Počet HIV nakažených stále roste. Za rok 2013 lékaři evidovali 235 nových případů pozitivních osob. Většinu z nakažených tvoří homosexuální muži (162), HIV bylo zjištěno u 19 heterosexuálních mužů a 21 heterosexuálních žen. V roce 2012 byl výsledek pozitivní u 212 testovaných osob.

 

FRESH TIP: Existuje návod na bezpečný sex?

 

Od začátku sledování byl vir HIV zjištěn u 2122 osob ( 1764 mužů a 358 žen). Nemocí AIDS onemocnělo 399 z nich a polovina (199) této nemoci podlehlo. I když je výskyt HIV pozitivních v České republice v porovnání s ostatními zeměmi nízký, naopak vysoký je růst pozitivně testovaných osob.

redakce / 10.03.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag