reklama
cz / EN / esp

Posilování 5. díl: triceps vám udělá pořádnou paži

V dnešním díle se změříme na triceps, který když posílíte, vám pomůže i s jinými částmi těla

reklama

A je tu další díl našeho seriálu o tom, jak trochu jinak cvičit. Dnes přinášíme cviky, které se zaměřují na sval, který je často opomíjený a přitom sehrává daleko důležitější roli, než si možná myslíte. Většina z nás se zaměřuje při cvičení rukou hlavně na biceps. Avšak už jen z názvu svalu je jasné, že triceps je sval větší. Právě triceps tvoří hlavní část šířky paže. Navíc, čím silnější bude, tím více například zvednete na benchpress. Takže pojďme na něj!


 
Benchpress úzkým hmatem

 

Tento cvik je ideální pro rozvoj hmoty a objemu tricepsu. Triceps při něm nezískává příliš své typické kontury, ale zato nabývá na velikosti. A protože jde o cvik na hmotu, je zapotřebí těžší váhy a méně opakování. Položte se na bench a tyč uchopte na úzko zhruba na šíři ramen. Poté spouštějte tyč dolů tak, aby vám lokty šly co nejblíže tělu. Zastavte se, když lokty dojdou k tělu a s výdechem vytlačte činku zpátky nahoru. 
 

foto: bench na triceps = objem

 

foto: lokty držte u těla

 

 

Tricepsový klik na balonu

 

Jedna z variant kliků, která se zaměřuje na triceps. V podstatě jde o běžný klik, jenom opět lokty musí směřovat směrem k nohám a ruce musí být co nejblíže tělu, jenom tak se správně zapojí triceps. My jsme využili variantu s medicinbalem. Napomůže to lepšímu umístění rukou, není tolik namáhané zápěstí a navíc si trochu pohrajete s balancem. A pokud nezvládnete mít po celou dobu natažené nohy, položte kolena na zem. Dělat kliky na kolenou není ostuda! Lepší je dělat je správně, než si zničit páteř…

 foto: ruce mějte co nejblíže k tělu

 

foto: držte záda v rovině

 

Tricepsová kladka


Tento cvik už se více zaměřuje na tvar tricepsu, krásně ho ucítíte, pokud se předtím do těch lanek od kladky nezamotáte (což se nám málem stalo).  Připevněte si rovnou tyč k horní kladce. Poté si k té kladce stoupněte zády a za zády si stáhněte kladku k tělu. Tyč držte nadhmatem. S výdechem tlačte kladku dolů až do propnutí loktů. S nádechem krčte lokty zpátky. Dbejte opravdu na opatrnost, aby vám třeba tyč nevyklouzla, za zády ji nemáte tolik pod kontrolou. Snažte se dělat více opakování a sérií, pyramidy, shazované série… prostě ten tricák vyždímejte!
 

foto: tyč držte nadhmatem

 

foto: dávejte si pozor, ať vám tyč nevyklouzne
 

 
Kickback

 

Snad vůbec nejlepší cvik na definici tricepsu. A že je co rýsovat, triceps má tři hlavy, proto budí tolik pozornosti. Forem kickbacků je mnoho, vybrali jsme jednu jednoduchou jen s činkou a na zemi. Klekněte si na zem, kdy jedna noha je vpředu a jedna vzadu na koleni. Jestliže máte vpředu nohu pravou, vezměte činku do levé ruky, nahněte se a pravou rukou se předloktím opřete o stehno. Jenom tak udržíte balanc s rovnými zády. Soustřeďme se teď na ruku s činkou. Vytáhněte loket vzhůru směrem k tělu. V této pozici vám ruka "visí" od lokte dolů. S výdechem napínejte loket tak, až ruka bude natažená dozadu. Tady chvilku počkejte, potrapte se trošku. S nádechem vracejte ruku dolů. Pozor na "houpání", pak totiž nevyužíváte sílu tricepsu, ale sílu švihu. A o tom je zas jiná kapitola:-) 
 

 

foto: střídejte ruce a nohy křížem

 

foto: ruku propněte a na chvíli v tenzi vydržte

 

V příštím dílech se společně zaměříme na další svalové partie. Pokud se chcete dozvědět více informací, napište mi na moji stránku na facebooku. 
 

Děkujeme Holmes Place Karlín za poskytnutí prostor.


  

Tomáš Frýda / 27.11.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Jirka 11.01.2014
Co nechapu? Ceny clenstvi v CR. Nechutne BBC za 900kc????
Tohle HP mi pripomina nemecke McFit(15€) nebo holandske FitForFree(9,95€). Proste levnej odpad. Kolik € stoji clenstvi v HP Praha?
A proc ten chlap na fotkach ma ty strumfky? Jde hrat fotbal nebo tam probihaji nejake socks snuff party?
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag