reklama
cz / EN / esp

Studie ukazují, že léčit HIV bude těžší, než se původně myslelo.

Počet neaktivních virů v těle může být až 60krát větší

reklama

Naděje na úplné vyléčení infekce HIV ochably poté, co vědci v USA zjistili, že množství neaktivních virů v těle pacienta může být až 60krát větší, než se původně předpokládalo.


„Výsledky naší studie ukazují, že najít lék proti viru HIV bude mnohem těžší, než jsme si mysleli a doufali,“ říká vedoucí výzkumník Dr. Robert Siliciano, profesor university Johna Hopkinse.

V nové studii z lékařského institutu Howarda Hughese (HHMI) v Marylandu vědci zjistili, že množství latentních nebo neaktivních virů HIV, které přežívají v těle pacienta, je mnohem větší, než mysleli.


„Pracujeme velmi tvrdě na vývoji lepších způsobů posuzování množství viru", řekl Dr. Siliciano, „ale myslím, že je toho ještě hodně, co musíme pochopit, než budeme provádět další klinické testy."

Dále dodal: „To neznamená, že je to beznadějné. Znamená to, že musíme zvětšit rozsah znalostí tohoto problému."

 

FRESH TIP: Vývoj HIV v Česku a ve světě


U HIV pozitivních pacientů se aktivní virus zaměřuje na T-buňky imunitního systému a integruje se do jejich genu, takže buňka sama pak tento vir reprodukuje. Antiretrovirální léky se zaměřují na tyto aktivní formy viru, ale v některých buňkách virus zůstává neaktivní. Je to právě ten typ viru, o kterém si vědci nyní mysli, že je mnohem početnější, než se dříve myslelo.

V současné době vědci neznají žádný způsob, jak zbavit tělo neaktivních HIV virů.

Britská společnost Terrence Higgins Trust (THT), největší sexuálně-zdravotní a HIV charita, zdůraznila důležitost a význam prevence HIV.

Ředitelka THT Lisa Power řekla: „Prevence je nejen lepší než léčba, je to také jediná schůdná cesta, kterou pro dohlednou budoucnost máme.

„Tato studie ukazuje jen jeden z problémů, který výzkumníci potřebují překonat. Přitom je alarmující, kolik lidí věří, že lék již existuje. Není to pravda, a falešné naděje mohou svádět lidi k riskování.

"Dokud nebude lék objeven, musíme použít vše, co souvisí s prevencí HIV. Používání kondomů, testování na HIV a používání současných léků jsou naše nejlepší a zatím jediné zbraně proti viru. "

Čísla zveřejněná tento měsíc ukázala, že například vloni byl zaznamenán rekordní nárůst HIV nakažených homosexuálních a bisexuálních mužů v Austrálii.

V červenci 2013 britské ministerstvo zdravotnictví informovalo o vzestupu množství infikovaných HIV gay a bisexuálních mužů žijících v Londýně.

 

Rovněž v České republice počet nakažených rok od roku stoupá, proto prevenci nepodceňujte. V období leden až červenec 2013 byl zjištěn vir HIV u 122 případů, vloni to bylo 121.

 

 

 

DEJ / 25.10.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag