reklama
cz / EN / esp

Botox: ano, či ne?

Už jste botox vyzkoušeli? Co si myslíte o zkrášlujících operacích?

reklama

Já jsem tvé stáří, pozvi mě dál...

Tak tuhle píseň Michaela Kocába asi každý zná. Ve skutečnosti je to tak, že stáří není třeba zvát. Můžeme si být jisti, že tutově přijde. Mnozí z nás jej přijmou coby hosta nezvaného, kterého nelze odmítnout, smíří se s jeho přítomností a jsou tak nějak v pohodě. Pak jsou ale takoví, kteří se jeho příchodu panicky bojí a dělají všechno možné, aby jej oddálili.

 

Prvním takovým krokem může být botuloxin neboli botox. Proč o tom píšeme? Kolem sebe máme několik „botulotoxiňáků“ v řadách přátel a stále si říkáme, jestli bychom do toho šli, nebo ne.

 

Všechna pracoviště, která tuto techniku vyhlazení vrásek nabízejí, vám budou tvrdit, že botox nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Ve skutečnosti je to jed, který se primárně začal používat na léčení určitých nemocí spojených se svalovými křečemi. Když si pozorně projdete internet, zejména anglojazyčný, najdete seriózní lékařská pojednání o opravdu dlouhé řadě možných negativních vedlejších účinků, a to některých i dost vážných. Proto si opravdu pořádně rozmyslete, jestli si necháte do těla dobrovolně dlouhodobě vpravovat jed a systematicky si intoxikovat organismus. Potravinářský průmysl nebo ovzduší nám těch jedů už tak dává „sežrat“ dost.

foto: Amanda Lepore rozhodně přirozeným vzhledem neoplývá

Nic proti liposukcím, proti transplantaci vlasů nebo proti úpravě odstávajících uší, ale v případě vyhlazování vrásek působí zejména botox jako časovaná bomba. Navíc návyková, a to tak nějak povinně navyková. Po zhruba 3-6 měsíčním vstřebání botoxu se vaše mimické svaly už nikdy nevzpamatují na 100% a tudíž musíte jít na další botox. Je to takový začarovaný kruh, ze kterého pak už není úniku. Zpočátku je to úžasné, omládli jsme, ale vzhledem k tomu, že botox postupně likviduje vaše mimické svaly (a nejen ty), tak se jeho letitou opakovanou aplikací dočkáte efektu právě opačného, než jste čekali. Tzn., že ve finále vám botox přivodí po letech tak starý a „zombidní“ vzhled, že pak už budete opravdu muset sáhnout po dalších invazivních chirurgických zákrocích. 

 

Botox vám sebere váš úsměv, vaše já

 

Na lidech, o kterých víme, že používají botox už roky, postupně pozorujeme, že se smějí či usmívají tak nějak jako idioti. Úsměv je souhra všech mimických svalů obličeje, a jak všichni víme, dokáže kouzlit. Ovšem úsměv, při kterém se vám pohybují jen koutky úst, už není vůbec přirozený a ztrácí šarm, tím pádem i účinek. Takovým úsměvem těžko někoho okouzlíte. Nemáte sice vrásky, ale váš obličej se promění v obličej voskové figuríny. V konečném důsledku pak máte „mrtvý“ obličej, a ty vrásky se stejně nakonec tak či tak objeví.

 

U chlapa by to mělo fungovat jinak

 

Vrásky nejsou zrovna to, co nás dělá starými. Spousta těch, co se rozhodnou pro botox, by se napřed měla zamyslet nad tím, jestli nemají v obličeji něco jiného, co by stálo více za pozornost a péči. Co třeba zuby? Je spousta starších mužů, kteří mají vrásky, ale mají něco, čemu se říká klukovský vzhled a šarm. Za všechny můžeme uvést Paula Newmanna nebo Pierce Brosnana. Ti oba přece vypadali atraktivně i ve starším věku.

foto: Pierce Brosnan

Pokud chcete a myslíte si, ze to potřebujete, běžte do botoxu. Neměli byste ale dělat ukvapena rozhodnuti. Zkuste se nejdřív zeptat více lidí, vašich nejlepších přátel, jestli si myslí, že to máte zapotřebí. Člověk totiž vůči sobe samému není schopen objektivity. Většina lidí je se sebou subjektivně nespokojena, a to je právě to, z čeho profituje estetická chirurgie. Říká se, že lidé, kteří nejsou spokojení se svým vzhledem, dost často nejsou spokojení se svým životem nebo se svým partnerem.

DEJ / 11.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Tereza 21.03.2015
Mám vrásky kolem očí a chtěla bych na botox ale nevím zda mám jít nebo nejít. Někde čtu že je to fajn a jinde že je to špatné tak se nemužu rozhodnout.
Dáša 04.12.2017
Dobrý den paní Terezo,
byla jsem před týdnem na tzv.botoxu - čelo, vnější část kolem očí a něco málo kolem úst. Byla jsem ve známém a zkušemém kosmetickém salónu, kam chodí i známé osobnosti. S výsledkem nejsem spokojena, neboť mám jaksi ztuhlé svaly v puse - špatně se mi pije. Takže pokud mohu radit, zkuste něco jiného. Kyselinu hyraulovou (nevím, zda je to správně napsáno). Doufám, že se tato látka vstřebá a bude vše o.k. Musím asi vydržet. Vícekrát si to endám ani omylem. Ani zadarmo.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag