reklama
cz / EN / esp

Bude v Austrálii poppers nelegální?

Australští gayové mají čas do konce ledna. A jak poppers účinkuje? Podívejte se na video.

reklama

Poppers je chemická látka, která se používá při sexu pro uvolnění. Chemický název zní alkyl nitrit nebo butyl nitrit. Účinky poppersu, které se dostavují zhruba 5 sekund po inhalaci, způsobují uvolnění sliznic. Proto se často používá při orálním nebo análním sexu. Na chuť mi přišli i lidé na tanečních parties, takže se postupně od 90. let rozšířil i mezi hetero populaci.

 

Australská Agentura pro léčivé přípravky (TGA - Therapeutic Goods Administration) zveřejnila podrobný dokument, ve kterém navrhuje, aby prodej poppersu byl nezákonný. Agentura požaduje nově klasifikovat inhalační látku ve stejné kategorii jako heroin a kokain. Ti, kteří by látku prodávali, užívali nebo drželi látky, by mohli čelit trestnímu stíhání.

 

Zpráva rovněž podrobně popisuje nepříznivé účinky inhalování poppersu, kterými jsou bolesti hlavy, závratě a dočasná erektilní dysfunkce. Dále uvádí, že "neexistují žádné terapeutické přínosy spojené s použitím alkyl nitritů".

 

Naproti tomu Australská nadace pro alkohol a drogy zveřejnila na svých webových stránkách statistiky, ze kterých vyplývá, že v roce 2016 užívalo inhalační látky během svého života pouze 4,2% Australanů starších 14 let (což je jen 0,8% populace). Tyto statistiky však nejsou omezeny na poppers a mohou obsahovat benzín a ředidla.

 

Australané mohou proti této snaze TGA bojovat. Organizace change.org na svých stránkách zveřejnila petici, ve které žádá TGA, aby "nekriminalizovala sexuální život homosexuálů a queer Australanů, kteří za pomoci poppersu usilují o pohodlný sex v soukromí svého vlastního domova. " V současné době petici podepsalo přes 4.000 Australanů. Bude to mít vliv na australskou vládu? Pokud ne, tak navrhovaná změna vstoupií v platnost dne 1. února 2019.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s poppersem?

 

Jak poppers účinkuje můžete videt na videu

 

redakce, zdroj pinknews.co.uk, foto youtube.com / 04.10.2018
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Infitdel Amy 18.01.2019
Jsem lesbička, můj partner je bisexualní, před několika týdny jsem si myslel, že náš vztah se blíží ke konci, byl jsem velmi znepokojen a depresivní, můj milostný partner se pohyboval s jiným mužem ve stejném okolí, všiml jsem si, že nemá mít milostné pocity pro mě už tak, takže jsem hledal způsoby, jak získat pomoc získat její lásku a důvěru zpět, četl jsem tolik dobrých komentářů zveřejněných on-line o Dr.Oduduwa Láska-spell kolečko je schopen obnovit rozbité manželství a láska kouzlo vrátit zpět ex láska. 2 dny po kontaktu s Oduduwou, slib mi, že mi pomůže. Všimla jsem si, že se moje žena změnila chování pozitivně, moje žena se vrátí zpátky domů, aby se omluvila a požádala o mé odpuštění, aby ji přijala zpět. Oduduwa Love-Spell kouzlo je 100% zárukou úspěchu. Oduduwa kontakt Whatsapp; +2348135842629 (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com)
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag