reklama
cz / EN / esp

Prague Pride i letos přináší spoustu akcí s HIV tematikou a testování zdarma

Horší než být HIV+ je nevědět to a neléčit se. Podívejte se, kde se můžete nechat zdarma otestovat.

reklama

HIV fakt není sranda. Stejně jako virus je ale nebezpečná i stigmatizace HIV pozitivních osob, která má devastující dopad. Během Prague Pride se koná množství akcí, které se tématem HIV zabývají a bojují proti neinformovanosti stejně jako šíření infekce.

Infekce HIV je smrtelně nebezpečná. V rozvinutém stádiu vede k poškození a výraznému oslabení imunitního systému, což otevírá cestu infekcím a nádorovým onemocněním. Neléčená infekce HIV končí ve většině případů smrtí. Lidé, kteří nevědí o své HIV pozitivitě, mohou tuto infekci nevědomky šířit dále. Největšímu riziku vystavují své sexuální partnery – lidi, na kterých jim často velmi záleží.

Dnešní moderní medicína dokáže s infekcí HIV velmi účinně bojovat. Základem je však léčbu včas zahájit, což lze jen v případě, když infikovaná osoba o své nákaze ví. Proto je nezbytně nutné nechat se otestovat.

Festival Prague Pride nabízí několik míst, kde se můžete nechat otestovat zdarma nejen na HIV, ale i další nemoci (dle místa). Stačí jenom přijít.

Pride Village

Střelecký ostrov, Praha 1
Úterý 7. až pátek 10. srpna, 16 – 19 hod.

Testovací stan s rychlotesty na HIV a syfilis.
Výsledky do 5 minut.

 

Pride Park

Letenská pláň, Praha 7
Sobota 11. srpna, 13 – 21 hod.

Klimatizovaný stan s laboratoří na komplexní testy HIV, syfilis, žloutenky typu B a C. K dispozici budou experti a expertky pro poradenství ohledně HIV, žloutenky a PrEP.  
Výsledky do 45 minut.

 

CHECKPOINT Praha v Domě světla

Malého 282/3, Praha 8 - Karlín
Pondělí 6. srpna 16 – 19, středa 8. srpna 9 – 12 hod., sdělení výsledků následující pondělí 13. srpna 16 – 19 hod.

V checkpointu lze podstoupit laboratorní test HIV s možností vydání placeného certifikátu a rychlotesty na syfilis, hepatitidu B a C. Můžeš zde také získat PrEP.

redakce, Prague Pride, foto facebook / 09.08.2018
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Infitdel Amy 18.01.2019
Jsem lesbička, můj partner je bisexualní, před několika týdny jsem si myslel, že náš vztah se blíží ke konci, byl jsem velmi znepokojen a depresivní, můj milostný partner se pohyboval s jiným mužem ve stejném okolí, všiml jsem si, že nemá mít milostné pocity pro mě už tak, takže jsem hledal způsoby, jak získat pomoc získat její lásku a důvěru zpět, četl jsem tolik dobrých komentářů zveřejněných on-line o Dr.Oduduwa Láska-spell kolečko je schopen obnovit rozbité manželství a láska kouzlo vrátit zpět ex láska. 2 dny po kontaktu s Oduduwou, slib mi, že mi pomůže. Všimla jsem si, že se moje žena změnila chování pozitivně, moje žena se vrátí zpátky domů, aby se omluvila a požádala o mé odpuštění, aby ji přijala zpět. Oduduwa Love-Spell kouzlo je 100% zárukou úspěchu. Oduduwa kontakt Whatsapp; +2348135842629 (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com)
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag