reklama
cz / EN / esp

Ukončeme HIV! Podpořte vznik nové vakcíny

Do kampaně se zapojila i zpěvačka Sia a herečka Zoe Saldana. Podívejte se na jejich spolupráci.

reklama

Proti viru HIV světová společnost bojuje víc než 30 let. Zatím se stále nepodařilo najít 100% účinnou vakcínu, která by zamezila šíření tohoto smrtelného viru. Na světě v současné době žije více než 60% infikovaných lidí bez patřičné léčby. Důvodem jsou vysoké náklady.

 

S tím se rozhodla skoncovat Nadace Abzyme Research ze Spojených států, která si dala za úkol vytvořit bezpečnou, cenově dostupnou a široce přístupnou vakcínu, která by zamezila šíření viru HIV na celém světě. Smysl jejich práce spočívá ve spolupráci se ziskovými i vládními organizacemi, která umožní dosažení konkrétního cíle – nové vakcíny.

 

 

V čele organizace stojí Zachary Barnett, který je od roku 2008 HIV pozitivní a který se rozhodl s nákazou bojovat. Do svého projektu zapojil i doktora Sudhira Paula, imunologa z Texaské univerzity v Houstonu, který oznámil ve stejném roce objevení nového způsobu boje proti viru HIV.

 

Aby mohla být vakcína, na které doktor Paul pracuje, používána, musí splnit mezinárodními standardy a musí získat souhlas k testování na lidech. K tomu je nutné získání finančích prostředků. I vy se do projektu můžete zapojit. Na stránce www.endhiv.com můžete darovat jakoukoli částku.

 

Aby se projekt (#endhiv) dostal do povědomí široké veřejnosti, Nadace oslovila řadu umělců, například herečku Julianne Moore, Zoe Saldanu neb zpěvačku Siu. Ta nazpívala na téma HIV i píseň "Free Me". Ve videoklipu hraje právě herečka Zoe Saldanou. Podívejte se.

 

redakce, foto facebok, youtube / 24.06.2017
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag